вологість:
тиск:
вітер:
Ліміт на перекази з картки на картку: про який ефект відзвітував НБУ
За даними НБУ, за період дії ліміту в 150 тисяч гривень на місяць аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізичних осіб (P2P-перекази) було знижено, тоді як раніше через карти «дропів» нібито могло проходити до 200 мільярдів гривень на рік. У той же час, конкретних сум та прорахунків ефективності дії обмежень на регулятор не наводить. «Слово і діло» вирішило вивчити, що саме, за версією Нацбанку, змінилося за півроку обмежень і якою була мотивація НБУ тимчасово встановлювати ліміти на перекази між фізособами.
Ліміт на перекази з картки на картку між фізичними особами тривав з 1 жовтня 2024 року до 31 березня 2025 року. У квітні стало відомо, що продовжувати його НБУ не буде . Головним аргументом застосування обмеження була проблема «дропів» (банківські клієнти, які за винагороду надають доступ до своїх карток/рахунків). За даними регулятора, за шість місяців Бюро економічної безпеки викрило мережу з понад 4 тисяч «дропів».
У Нацбанку стверджують, що за півроку встигли напрацювати концепцію спеціального реєстру. До нього хочуть включити громадян, які потребують посиленого контролю платіжних операцій. Анонсувалося, що ця пропозиція вже у квітні буде направлена до профільного комітету Верховної ради для подальшого розгляду.
Крім того, за час дії обмежень було ухвалено та почав діяти закон №3994-IX, яким збільшили розміри штрафів для порушників платіжного законодавства. Зокрема, наразі банки розкривають деталі фінансових операцій на запит поліції.
Також банки підписали Меморандум щодо забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг. У документі зазначається, що банки зобов'язуються встановлювати ліміти на операції клієнтів без документально підтвердженого доходу. Проте ліміти не застосовуватимуть на операції клієнтів з підтвердженими джерелами доходів, а також волонтерів.
Нагадаємо, минулої осені Національний банк впровадив деякі обмеження щодо використання валютних карток за кордоном.
А на початку березня цього року НБУ вирішив підвищити облікову ставку з 14,5% до 15,5% річних, реагуючи на зростання інфляції.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

Новини рубріки

Оренда житла в передмісті дорожчає швидше, ніж в Києві
11 квітня 2025 р. 09:22

У США прогнозують зниження цін на нафту протягом двох років: деталі
11 квітня 2025 р. 09:22