вологість:
тиск:
вітер:
Скасування "пайової участі" обернулося новими викликами для девелоперів – профільна асоціація
Ще у 2021 році Верховна Рада ухвалила рішення скасувати “пайові внески” — частину кошторису, яку девелопери повинні були витрачати на розвиток інфраструктури. Проте на практиці будівельні компанії досі стикаються з судовими претензіями щодо цих платежів.
Про це повідомляє "Главком".
Законодавча прогалина дозволяє вимагати доплати від девелоперів
Муніципалітети можуть вимагати від девелоперів сплати пайових внесків, якщо будівництво отримало дозвіл до 2021 року.
У багатьох випадках йдеться про великі житлові комплекси, де девелопери вже за власний рахунок збудували дороги, інженерні мережі та соціальні об'єкти. Тепер їх змушують доплатити за ці ж витрати заднім числом.
"Влада відзвітувала, що пайову участь скасовано, а по факту платити треба удвічі більше. Це відлякує інвесторів і, зрештою, робить квадратні метри дорожчими для українців", – наголошують в Українській асоціації девелоперів.
Асоціація вважає, що правова невизначеність негативно впливає на найбільш відповідальних учасників ринку, які не лише зводять житло, а й фактично створюють інфраструктуру з нуля. Замість очікуваного стимулювання інвестицій девелопери опинилися в "юридичній пастці", що призводить до зупинки проєктів та підвищення ризиків.
"Нема сенсу приймати реформи, які фактично не діють", резюмують в УАД, закликаючи владу або повернути офіційний механізм пайових внесків із прозорим заліком вже збудованих об’єктів і без вимог заднім числом, або уже повноцінно скасувати цю норму без колізій.

Новини рубріки

Штраф за відсутність автоцивілки у 2025 році: що потрібно знати
11 квітня 2025 р. 17:57

Зеленський ввів санкції проти рупорів кремля: у списку Бардаш, проект Медведчука і не тільки
11 квітня 2025 р. 17:52