Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
Три причини, чому Apple не перенесе виробництво смартфонів у США
Apple десятиліттями будувала свою логістику навколо Азії, тому, незважаючи на торговельні мита Трампа, перенесення виробництва iPhone до США неможливе з цілої низки причин.
Про це заявив Марк Гурман з
Bloomberg
.
По-перше,
вартість. Виробництво в США значно дорожче, як з точки зору будівництва заводів, так і з позиції оплати праці. Для порівняння: в Індії або Китаї Apple може дозволити собі наймати десятки тисяч співробітників і платити їм по 300−500 доларів на місяць, у США це буде в рази більше.
Заощаджуйте на покупках з картками, що повертають гроші. Каталог пропозицій на Finance.ua. 💳
Ба більше, великі підрядники наймають у пік сезону до 50 тисяч тимчасових працівників, пропонуючи бонусами близько 1000 доларів, для американського ринку така премія сміховинна.
По-друге,
інфраструктура. В Азії в Apple уже вибудували потужний ланцюжок поставок, роки кооперації з постачальниками компонентів. Перенесення всього цього в США потребуватиме не просто грошей, а років планомірної реконструкції логістики.
По-третє,
масштаб. Випускати мільйони iPhone щомісяця — це не дрібносерійне виробництво комп’ютерів Mac, яке частково організовано в США. Масове виробництво смартфонів вимагає швидкості, злагодженості та гнучкості, до якої американський ринок праці не готовий.
Як пише видання
ilenta.com
, за словами Гурмана, Apple не боїться підвищувати ціни, але намагатиметься зробити все можливе, щоб цього уникнути і зберегти вартість флагманського iPhone у 999 доларів — ця ціна не підвищується, починаючи з iPhone X (2017 рік).
Журналіст виклав кілька ідей,
як Apple може уникнути радикального зростання цін на свою продукцію:
- Підштовхувати виробників комплектуючих та виробників до встановлення вигідніших цін, що дозволяє Apple знизити виробничі витрати.
- Apple сама бере на себе частину витрат — її середня норма прибутку становить близько 45%.
- Короткострокові коригування, цін поки Apple перебуває в «режимі оцінки».
- Продовження диверсифікації ланцюжка поставок, який, швидше за все, не включатиме виробництво в США.
Зараз Apple, як повідомляється, запасається продукцією напередодні набуття чинності тарифів. Масово імпортуючи продукцію до запровадження тарифів, Apple може деякий час продовжувати продавати продукцію за звичайними цінами:
«Компанія зробила ще один крок, щоб пом’якшити удар. Як і багато інших компаній, Apple місяцями запасалася товарами в США в очікуванні мит. Пристрої, які вже знаходяться на території США, не обкладаються митом. Це означає, що Apple теоретично може почекати до наступного iPhone у вересні, щоб внести корективи, якщо вона зрештою це зробить. Головна вада полягає в тому, що компанія ризикує зробити новиною підвищення цін, а не оновлення обладнання», — пише Гурман.

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки

Глобальні фондові ринки зростають після трьох днів потрясінь
08 квітня 2025 р. 10:49

Фондовий ринок США за два дні втратив $6,6 трлн
08 квітня 2025 р. 10:46

На Київщині компанія відшкодувала 17,5 млн грн збитків держбюджету — БЕБ
08 квітня 2025 р. 10:46