Акції американських компаній злетіли. Хто головні бенефіціари «митної паузи» Трампа

10 квітня 2025 р. 12:43

10 квітня 2025 р. 12:43


Подарунок для справжніх лідерок та лідерів

Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Купуйте зараз

Ключові факти

  • Акції United Airlines зросли на 26%, а Delta Air Lines – на 23%, що зробило авіакомпанії одними з головних бенефіціарів «митної паузи».
  • Туристичні компанії, зокрема Norwegian Cruise Line та Carnival Corp, також отримали значний приріст: +19% та +18% відповідно.
  • Акції онлайн-сервісу для бронювання подорожей Expedia зросли на 18%, що відображає позитивне очікування ринку щодо споживчих витрат на подорожі.
  • Виробники напівпровідників, такі як Intel та Nvidia , показали зростання акцій на 18%, попри те що їхня продукція не підпадала під дію тарифів.
  • Tesla подорожчала на 22%, а особисті статки Ілона Маска зросли на $36 млрд – до $326 млрд, за оцінками Bloomberg .
  • Amazon залишається однією з найбільш вразливих компаній до зростання мит на китайські товари, оскільки значна частина її асортименту виробляється саме там. Попри зростання акцій Amazon на 12%, Morgan Stanley попереджає, що компанія є найбільш підданою ризику серед гравців e-commerce.
  • Загалом лише девʼять компаній із S&P 500 завершили день зі зниженням вартості акцій, серед них – Dollar General.
  • Підхід «переможці й лузери» не до кінця описує ситуацію, оскільки реальна ефективна ставка мит зросла навіть для країн, які потрапили під паузу, каже економістка KPMG Меґан Мартін-Шонберґер. На її думку, високий рівень невизначеності сам по собі виступає як додатковий «податок» на економіку, особливо для секторів із глобальними ланцюгами постачання – таких як автомобілебудування та виробництво електроніки.

Контекст

Після повернення до Білого дому в січні Трамп ввів мита на всі товари з Китаю у розмірі 20%; пригрозив запровадженням мит на більшість товарів із Канади та Мексики в розмірі 25% і відклав їх запровадження; ввів високі мита на імпорт сталі та алюмінію ; оголосив про введення мита на імпортні автомобілі в розмірі 25% та 2 квітня оприлюднив глобальні взаємні мита .

На закриття торгів 8 квітня компанії з індексу S&P 500 втратили $5,8 трлн ринкової вартості акцій після оголошення про тарифи минулої середи. За даними LSEG, це найбільше чотириденне падіння з моменту створення цього індексу в 1950-х роках.

9 квітня Трамп дав вказівку ставку мита на китайські товари «змінити, виключивши «34%» у кожному місці, де вони вказані, і вставивши замість них «84%» у всіх зовнішньоторговельних документах. Таким чином, з урахуванням мит у 20%, які були введені Трампом на товари з Китаю в перший термін його президентства, сумарний тариф зріс до 104% .

Після цього Китай вирішив підвищити мита на продукцію США з 34% до 84% з 10 квітня. У відповідь Трамп ухвалив рішення підвищити мита на китайські товари до 125% . Водночас для країн, які не відповіли на раніше оголошене для них підвищення мит, їх дія призупинена на 90 днів.

Акції американських компаній злетіли. Хто головні бенефіціари «митної паузи» Трампа

Джерело: forbes.ua (Новини)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua