До яких країн українці їздять на заробітки

10 квітня 2025 р. 19:11

10 квітня 2025 р. 19:11


Після початку повномасштабної війни в Україні мільйони громадян були змушені не лише шукати прихисток за кордоном, а й нові можливості для заробітку. Хоча Польща продовжує залишатися головним напрямком трудової міграції, дедалі більше українців обирають інші країни Європи та навіть Азії.

Про це пише видання inpoland.net.pl .

Польща вже кілька років поспіль утримує статус головного пункту трудової міграції з України. За даними польського ZUS (Управління соціального страхування), понад 1 мільйон українців офіційно працює в Польщі, а загальна кількість українців, які мають роботу, — ще вища.

Якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови. 👛

Українці здебільшого працюють у сільському господарстві, на будівництві, в логістиці, сфері обслуговування та на заводах. Усе більше жінок влаштовуються в доглядовій сфері або у готелях та ресторанах.

Останніми роками популярними напрямками також стали:

  • Чехія.
  • Німеччина.
  • Словаччина і Угорщина.

Українці також дедалі частіше обирають Італію, Іспанію, Португалію , де багато попиту на доглядальниць, будівельників і сезонних працівників.

Цікавим трендом стало зростання кількості трудових мігрантів до Південної Кореї . Високі заробітки та чіткі умови працевлаштування приваблюють українців попри віддаленість країни та мовний бар’єр.

Завдяки розвитку цифрових професій, тисячі українців працюють віддалено для компаній з ЄС, США та Канади — у сфері ІТ, дизайну, маркетингу, підтримки клієнтів тощо. Така форма заробітку дозволяє залишатися в Україні або ж жити в іншій країні, не втрачаючи доступу до глобального ринку праці.

Незалежно від напрямку, головним чинником залишається одне — прагнення до стабільності, безпеки та гідної оплати праці.

Довідка Finance.ua:

  • згідно з дослідженням Польського барометру ринку праці, на 15% зменшилася кількість підприємців, які дають роботу українцям. Натомість стрімко зростає кількість працівників з білорусі та країн Азії;
  • за даними ZUS, до повномасштабної війни в Україні українці становили 74% від усіх іноземних працівників у Польщі, а на кінець листопада 2024 року — вже 66% від загальної кількості;
  • щодо заробітків громадян України, то більшість із них заробляє трохи більше мінімальної заробітної плати (30,50 злотих брутто).

Світлана Вишковська

Редактор

До яких країн українці їздять на заробітки

Джерело: finance.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua