США зменшили оцінку боргу України за військову допомогу втричі, до $100 млрд – Bloomberg

16 квітня 2025 р. 10:03

16 квітня 2025 р. 10:03


Подарунок для справжніх лідерок та лідерів

Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Купуйте зараз

Деталі

  • Перегляд відбувся після переговорів у Вашингтоні наприкінці минулого тижня з угоди про природні ресурси. Адміністрація Трампа наполягає на угоді, яка передбачає розподіл прибутків від майбутніх українських інвестиційних проєктів, зокрема в мінералах та інфраструктурі, як компенсацію за надану раніше допомогу.
  • Угода надасть США пріоритетне право на прибутки, які надходитимуть до спеціального фонду реконструкції, контрольованого Вашингтоном. Київ прагне кращих умов і відмовляється визнавати попередню допомогу боргом.
  • Зазначається, що технічні переговори були продуктивними, і юристи продовжують працювати над проєктом угоди. Україна має надати деталі конкретних проєктів для наступної онлайн-зустрічі.
  • За словами міністра фінансів США Скотта Бессента, переговори близькі до завершення, і угоду можуть підписати вже цього тижня.
  • Однак США розглядають витрати на підтримку України як свій внесок у фонд, не бажаючи зобов’язуватися до нових інвестицій, що є ключовим інтересом Києва.

Контекст

11 квітня у Вашингтоні відбулися переговори між Україною та США про доступ американців до українських мінеральних ресурсів, які, за даними Reuters і джерел у Мінфіні США, були напруженими та «антагоністичними».

Адміністрація Трампа запропонувала амбітний проєкт, що передбачає пріоритетний доступ США до українських родовищ і спрямування доходів від видобутку до спільного інвестиційного фонду. Угода не включає гарантій безпеки, важливих для Києва, але містить несподівану вимогу передати контроль над газопроводом «Газпрому», що проходить через Україну, Міжнародній фінансовій корпорації розвитку США (DFC).

Мінфін США назвав переговори «технічними». Україна залучила юридичну фірму Hogan Lovells для консультацій.

15 квітня президент Володимир Зеленський позитивно оцінив роботу технічних команд , зазначивши, що переговори триватимуть у різних форматах протягом тижня, і висловив оптимізм щодо їх результатів.

США зменшили оцінку боргу України за військову допомогу втричі, до $100 млрд – Bloomberg

Джерело: forbes.ua (Новини)