До списку Forbes «30 до 30. Європа» за 2025 рік увійшли троє українців. Що про них відомо

16 квітня 2025 р. 15:34

16 квітня 2025 р. 15:34


Подарунок для справжніх лідерок та лідерів

Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Купуйте зараз

«Технології»

Ксенія Ілюк, 28, та Андрій Кусий, 29, запустили LetsData – аналітичну платформу на основі ШІ, яка допомагає виявляти й нейтралізовувати дезінформаційні кампанії. Це відбулося у 2022 році після початку повномасштабного вторгнення. Їхній алгоритм дає змогу ідентифікувати на 80% більше загроз, ніж традиційні інструменти. LetsData заявляє, що вже зірвала кілька масштабних інформаційних атак, зокрема фейкову кампанію, яка використовувала ШІ-генеровані особистості для імітації американського ШІ-бізнесу. Стартап увійшов до програм Google for Startups та Wayra й залучив $1,8 млн інвестицій.

надано пресслужбою

Засновники LetsData Ксенія Ілюк та Андрій Кусий Фото надано пресслужбою

Ілюк вивчала міжнародну інформацію в Чернівецькому національному університеті, потім працювала в аналітичних центрах Internews Ukraine та «Детектор медіа». Займатися протидією дезінформації її надихнув курс про творця пропагандистської машини нацистів Йозефа Геббельса. «Я злякалася й водночас захопилася тим, що можна робити з інформацією», – каже Ілюк.

Її бізнес‐партнер – випускник фізмату Львівського університету Андрій Кусий – відповідає за технічний аспект LetsData. Він захопився Data Science і розвивав напрям машинного навчання для Grammarly . «У минулому я «олімпіадник» з історії, дуже‐дуже любив геополітику», – пояснює Кусий, як його занесло в царину дезінформації.

«Медіа і маркетинг»

Після несподіваного звільнення у 2017 році Владислав Подоляко, 29, створив Belkins – платформу B2B-лідогенерації, яка сьогодні працює з понад 1000 клієнтів і приносить $10 млн річного виторгу. Наступним кроком став стартап Folderly, що спеціалізується на розв’язанні проблем із доставленням email-розсилок. Його вартість – $15 млн. За вісім років Подоляко заснував 15 компаній, запустив сім продуктів і сформував команду з понад 300 людей. Його історія – приклад масштабування від нуля до міжнародного впливу, з фокусом на продажі, автоматизації та маркетингу.

До списку Forbes «30 до 30. Європа» за 2025 рік увійшли троє українців. Що про них відомо /Фото 1

Засновник Belkins Владислав Подоляко

У 2021 році інвесткомпанія InSoft Partners разом із маркетинговою агенцією Belkins купила 25% акцій компанії Cloudfresh. Вона займається продажем і подальшим обслуговуванням ліцензій на програмне забезпечення від провідних вендорів, серед яких Google, Asana, Zendesk.

До списку Forbes «30 до 30. Європа» за 2025 рік увійшли троє українців. Що про них відомо

Джерело: forbes.ua (Новини)