На тлі потепління відносин з США: Raiffeisen призупинив продаж російського підрозділу

18 квітня 2025 р. 12:43

18 квітня 2025 р. 12:43


Основні тези

  • Raiffeisen Bank International призупинив продаж російського підрозділу через політичне зближення між Росією та США та юридичні труднощі.
  • Російський суд заморозив акції дочірньої компанії, ускладнюючи продаж, а банк зазнав збитків у 926 мільйонів доларів у четвертому кварталі 2024 року через юридичні проблеми.

Raiffeisen у Росії / Фото Getty Images

Raiffeisen Bank International (RBI) є найбільшим західним банком, який досі працює в Росії. Наразі він зупинив спроби продажу свого російського підрозділу на тлі політичного зближення між Вашингтоном і Москвою.

Raiffeisen призупинив продаж російського підрозділу

Раніше RBI зазнавав тиску з боку регуляторів та урядів ЄС і США з вимогою продати російський бізнес після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, пише 24 Канал з посиланням на Financial Times .

Ускладнити продаж допомогло рішення російського суду у вересні 2023 року. Тоді він заморозив акції дочірньої компанії банку в Росії.

У січні банк зобов’язали виплатити 2 мільярдів євро компенсації. RBI заявив, що ці юридичні баталії унеможливили будь-яку передачу прав власності на акції.

Що кажуть джерела?

У заяві банку сказано, що процес продажу "триває", але судовий позов завадив укладенню будь-якої угоди.

Наразі акції RBI в російському Raiffeisen заблоковані, тому угода неможлива,
– повідомив банк.

Зверніть увагу! Попри це, банк продовжує поступово згортати діяльність у Росії відповідно до вимог Європейського центрального банку.

Що наразі відбувається з RBI

Призупинка продажу відбулася на тлі сигналів США про можливість відновлення економічної співпраці з Росією. Спеціальний представник Дональда Трампа Стів Віткофф заявив, що Вашингтон і Москва обговорюють "дуже привабливі комерційні можливості" після його третьої зустрічі з Путіним у 2024 році.

Влада та уряди втратили терпіння щодо австрійського банку, який продовжує працювати в Росії навіть через три роки після вторгнення. Минулого року ЄЦБ наказав RBI й ще низці банків прискорити згортання бізнесу в Росії , якщо не вдається його продати,
– пише FT.

Хоча RBI намагався скоротити кредитування і припинив залучення нових клієнтів, бізнес банку в Росії залишається масштабнішим, ніж у конкурентів.

Юридичні проблеми вплинули й на прибутки банку. У четвертому кварталі 2024 року RBI зафіксував чистий збиток у 926 мільйонів доларів — вперше за дев’ять років, здебільшого через втрати, пов’язані з рішенням російського суду.

Цікаво! Апеляцію мають розглянути 24 квітня.

На тлі потепління відносин з США: Raiffeisen призупинив продаж російського підрозділу

Джерело: 24tv.ua (Економіка)