вологість:
тиск:
вітер:
Польща і США підписали нову угоду про будівництво першої АЕС
Підписання угоди у Варшаві відбулося за участі глави польського уряду Дональда Туска і міністра енергетики США Кріса Райта, передає Укрінформ.
Як зазначив Туск під час брифінгу для ЗМІ, співпраця з новою американською адміністрацією у питанні атомної енергетики отримала «новий імпульс». Завдяки цьому підписано «нову кращу угоду» щодо будівництва АЕС в Польщі. За його словами, в угоді змінено багато питань в 16 сферах, завдяки чому ця інвестиція стає «більш передбачуваною». Туск підкреслив, що польсько-американська співпраця у сфері атомної енергетики розвивається «краще, ніж коли-небудь раніше і сторони на цьому не зупинятимуться».
Зі свого боку Райт підкреслив, що Вашингтон будує з Варшавою довгострокову співпрацю, яка базуватиметься на «партнерстві інвестицій, що випереджатимуть потреби на багато років уперед».
«Те, що перша АЕС, яка базується на нових технологіях, будується саме в Польщі, є результатом польсько-американської співпраці, відносин між народами та урядами»,- підкреслив Райт.
Він додав, що масштаби цього проєкту дозволять створити в Польщі та США "десятки тисяч нових робочих місць". За його словами, реалізація проєкту дозволить не лише збудувати велику АЕС в Польщі, але й започаткувати довгострокову співпрацю у цій сфері.
Райт також запевнив, що США будуватимуть ще більше АЕС не лише в Польщі, але й в інших країнах Європи.
Як передавав Укрінформ , Рада міністрів Польщі погодилася виділити державній компанії «Польські атомні електростанції» (Polskie Elektrownie Jądrowe, PEJ) 60,2 млрд злотих ($14,5 млрд) на проєктування і будівництво у 2025-2030 роках першої атомної електростанції.
Польська ядерно-енергетична програма (PPEJ), прийнята в 2020 році, передбачає будівництво двох АЕС загальною потужністю 6-9 ГВт. Інвестором і оператором їх буде державна компанія «Польські атомні електростанції». Попередній уряд РП вказав партнером з будівництва першої АЕС консорціум Westinghouse-Bechtel.
Будівництво першої АЕС у Польщі має розпочатися в 2028 році і триватиме впродовж семи років. Її планують збудувати в районі населених пунктів Любятово і Копаліно у Поморському воєводстві.
В інтерв'ю Укрінформу міністр енергетики Герман Галущенко торік заявив , що Польща має намір розвивати атомну енергетику, а Україна має значний досвід і фахівців у цій галузі, тому Київ готовий допомагати Варшаві в цьому напрямку.
Фото: PAP/Radek Pietruszka

Новини рубріки

Агенція оборонних закупівель запустила "єдине вікно" для співпраці з ринком
28 квітня 2025 р. 16:16

Не бачимо, значить немає: Трамп вирішив ігнорувати наслідки введення тарифів
28 квітня 2025 р. 16:16

Монетарний комітет НБУ був одностайним щодо збереження облікової ставки на рівні 15,5%
28 квітня 2025 р. 16:14