Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
Скільки ІТ-фахівців в Україні зараз шукають роботу (інфографіка)
Найкраща ситуація з роботою та найбільш оптимістичні настрої — у фахівців з DevOps/SRE та Data Science/Data/ML/AI Engineering. Настрої айтівців за кордоном більш песимістичні, ніж у тих, хто зараз в Україні, і вони частіше говорять про готовність змінити сферу роботи.
Про це
свідчать
результати дослідження DOU.
Раптові витрати? Гроші до зарплати — це швидке рішення. Каталог з пропозиціями тут.
Зайнятість в ІТ
15% айтівців, які цього року заповнили анкету, шукають роботу. Два роки тому цей показник був нижчим — 9%. Частка тих, хто в пошуку, зросла як в Україні, так і за кордоном. Причому за кордоном цей показник навіть вищий: 17% проти 14% в Україні. Водночас зменшилася частка фахівців на бенчі: два роки тому їх було 4%, зараз — 2%.
Частка пошукачів вища серед нетехнічних фахівців: 19% проти 14% серед технічних.
В Україні найчастіше шукають роботу дизайнери (Graphic/Video/2D/3D) і фахівці з продажів і біздеву — зараз у пошуку близько 30% фахівців цих спеціалізацій. Схожа ситуація була і два роки тому, проте тоді частка пошукачів у цих напрямах була менш як 20%.
Також у пошуку близько чверті маркетологів та фахівців з UI/UX/Product Design, і майже кожен п’ятий фахівець з HR/Learning & Development.
Найменше фахівців без роботи, як і раніше, серед DevOps/SRE (8% з них зараз шукають роботу), у Data-related напрямах (8% Data Scientists/Data/ML/AI Engineers і 10% аналітиків) і серед Leadership (CEO, CTO, founder, COO, Director/VP/Head of Engineering, R&D, Innovation тощо — 9% в пошуку). Проте і серед цих категорій частка тих, хто зараз без роботи, зросла порівняно з 2023 роком.
За кордоном ситуація дещо інша. Як і в Україні, в DevOps/SRE та Data-related напрямах частка тих, хто шукає роботу, нижча, ніж у середньому, а в маркетингу — вища. Крім того, за кордоном помітно частіше, ніж в Україні, шукають роботу фахівці з менеджменту проєктів і продуктів.
У пошуку роботи нині 13% розробників в Україні та 19% за кордоном. Дещо гірша ситуація в Mobile-розробці — 19% в Україні та 38% за кордоном зараз без роботи. Вище середньої частка в пошуку також серед Embedded-розробників в Україні (18%) і фронтенд-розробників за кордоном (27%).
Серед тестувальників різних спеціалізацій в Україні таких великих відмінностей немає. За кордоном Manual QA мають дещо більше проблем з роботою, ніж інші QA-фахівці: 17% у пошуку проти 7−9% серед Automation та General QA.
В Україні ситуація з роботою майже не відрізняється у фахівців різних рівнів. Частка тих, хто нині працює, дещо вища серед лідів і керівників, хоча і серед них 9% зараз у пошуку роботи.
За кордоном джуни та мідли частіше в пошуку роботи, ніж сеньйори та ліди.
Нагадаємо, за перший квартал поточного року компанії, які є резидентами Дія. City,
перерахували
до бюджету понад 8 мільярдів гривень податків.
За рік активних ІТ-ФОПів
стало
на 13 тисяч, або на 5%, менше. Проте загальна кількість айтівців майже не змінилася — на рівні до 300 тисяч.
В українських айтівців з досвідом 3−5 років, що
живуть
за кордоном, зарплата в середньому на 34% вища, ніж у тих, хто в Україні. При цьому лише 36% усіх айтівців оформлені в країні проживання.

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки

Через мита Трампа для американців значно зросли в ціні товари на Temu
28 квітня 2025 р. 16:44

Бізнес увійшов до наглядових рад центрів профтехосвіти служби зайнятості
28 квітня 2025 р. 16:44

Залишається збитковою: «Укрпошта» розповіла, скільки заробила у 2024 році
28 квітня 2025 р. 16:38