Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
Понад половина айтівців бояться втратити роботу
52% айтівців в Україні та 57% українських айтівців за кордоном бояться втратити роботу.
Про це
свідчать
результати дослідження DOU.
Як зробити вибір кредиту простим процесом? Ми створили спеціальний каталог, який допомагає людям.
Два роки тому через можливу втрату роботи хвилювалися 48% айтівців в Україні та 45% за кордоном.
Технічні фахівці трохи більш песимістичні, ніж нетехнічні: 53% з них бояться втрати роботи проти 50% нетехнічних.
В Україні найбільш оптимістично налаштовані Data Scientists/Data/ML/AI Engineers та Leadership (CEO, CTO, founder, COO, Director/VP/Head of Engineering, R&D, Innovation тощо) — понад 40% з них відповіли, що не бояться втратити роботу.
Більше за інших схвильовані тестувальники, дизайнери (Graphic/Video/2D/3D), фахівці підтримки, SysAdmin / Infrastructure Engineers — понад 55% бояться втратити роботу.
За кордоном, як і в Україні, найбільш оптимістичні щодо роботи Data Scientists/Data/ML/AI Engineers (42% не бояться втратити роботу), а найбільш схвильовані — тестувальники і менеджери проєктів/продуктів (понад 60% бояться втратити роботу).
Загалом українські айтівці не очікують зростання ІТ-ринку в 2025 році: найчастіше вони вважають, що все залишиться як зараз (34%). Або що ситуація поступово ставатиме гірше (32%). Лише 19% розраховують на зростання.
Айтівці за кордоном менш оптимістичні: 41% з них очікують погіршення ситуації і лише 15% — покращення.
Нетехнічні фахівці дещо оптимістичніші за технічних. Найбільш песимістично налаштовані технічні фахівці за кордоном — 43% з них вважають, що ситуація стане гірше в 2025 році.
Серед песимістів також Leadership (CEO, CTO, founder, COO, Director/VP/Head of Engineering, R&D, Innovation тощо) — 49% з них вважають, що 2025 року буде погіршення ситуації в ІТ.
Найбільш оптимістично налаштовані ті, хто шукає першу роботу в ІТ, але і серед них лише 28% вважають, що ситуація стане кращою протягом цього року.
Попри погіршення настроїв айтівців, порівняно з 2023 роком, рекрутери активніші, ніж два роки тому. Восени 2023 року лише 51% айтівців сказали, що отримували повідомлення від рекрутерів, зараз же таких — 80%.
Чи готові айтівці піти з ІТ
38% айтівців і 37% тих, хто шукає першу роботу в ІТ, не готові розглядати іншу сферу роботи. Частіше казали про готовність перейти в іншу сферу нетехнічні фахівці — тільки 26% в Україні та 19% за кордоном не розглядають таку можливість.
На готовність змінити сферу діяльності впливає оптимізм щодо майбутнього: ті, хто очікує покращень у 2025 році, рідше говорять про готовність піти з ІТ, ніж ті, хто вважає, що ситуація буде погіршуватись.
29% айтівців погодилися б змінити сферу, якби їм запропонували кращі умови роботи, а 21% — якби довго не могли знайти роботу в ІТ («настільки довго шукаючи роботу, людина вигоріла, і далі бажання працювати в ІТ тільки зменшується»).
Водночас 21% айтівців відзначили, що хотіли б попрацювати в іншій цікавій для себе сфері. Частіше такі зацікавленості є у нетехнічних фахівців (29% з них мають таке бажання проти 20% технічних фахівців).
Сеньйори та ліди частіше говорять про перехід в іншу цікаву для них сферу, ніж мідли та джуни (23% проти 19%).
Нагадаємо, найбільше українських айтівців
живе
у Європі — 92%. Ще 3% — у США або Канаді.
Зокрема:
- більшість з них живуть у Польщі — 39%;
- Іспанія за кількістю українських ІТ-фахівців посідає друге місце, далі Німеччина — 10% та 5% відповідно;
- у Румунії теж 5%;
- Португалії та Болгарії — по 4%;
- по 3% переїхали до Чехії та Словаччини.
Найбільша група айтівців в Україні — фахівці, які
заробляють
$1000−2000 на місяць. Таких майже чверть. Близько 50% працюючих в Україні IT-спеціалістів отримують до $3000. Понад $6000 заробляють лише 9% айтівців в Україні.

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки

У Черкасах відновили подачу газу після російської атаки
28 квітня 2025 р. 22:20

Компанія Укренерго домовилась про реструктуризацію «зелених» облігацій
28 квітня 2025 р. 22:14

Україна є найбільш привабливою адресою для європейських інвестицій - Марта Кос
28 квітня 2025 р. 21:47