вологість:
тиск:
вітер:
Єврокомісарка Кос: Ми прискорено інтегруємо до Єдиного ринку країни-кандидати у ЄС
Про це у Празі під час промови перед чеською бізнес-спільнотою на тему «Нові імпульси розширення ЄС: можливості для громадян та для бізнесу» заявила єврокомісарка з питань розширення Марта Кос, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Країни-кандидати, що наближаються до нас, відкривають нові можливості для бізнесу, вони вже зараз є важливим економічним фактором. На Україну, Молдову та на Західні Балкани припадає більше 3 відсотків від загальної торгівлі ЄС. Це набагато більше, ніж обсяг нашої торгівлі з Індією, з Мексикою або з Бразилією. Є очевидним, що невдовзі країни-кандидати будуть глибше інтегровані в європейську економіку, не лише завдяки членству, але набагато раніше. Ми вже зараз долучаємо країни-члени до Єдиного рику, це називається прискорена інтеграція. Це є ситуацією подвійного виграшу як для ЄС, так і для країн-кандидатів», - зазначила Кос.
Вона підкреслила, що в Європі наразі домінуючим є переконання, що європейці мають робити набагато більше для забезпечення власної безпеки та добробуту. Найкраще досягати цієї мети разом із сусідами, адже процес розширення у сучасних умовах перетворюється для ЄС у геополітичну необхідність.
Вперше в історії, за словами Кос, перед європейськими державами з’явилася реальна можливість завершити процес об’єднання Європи. Це вимагає багато зусиль та реформ як від країн-кандидатів, так і від чинних членів ЄС , але є досяжним, оскільки у сучасному світі фундаментальні зміни відбуваються набагато швидше, ніж будь-коли раніше.
«На початку цього року ми погодили амбітний пакет з енергетичної безпеки для України й Молдови, щоб повністю інтегрувати ці дві країни в ринок електрики ЄС до 2027 року, - це відбудеться лише за два роки. Для країн Балтії цей процес забрав 15 років, щоб зробити те саме. Але така інтеграція підвищить енергетичну безпеку як для України й Молдови, так і для ЄС. Ця обставина змінює також правила гри для приватних інвесторів, які розглядають нові можливості у поновлювальній енергетиці, в модернізації енергетичних мереж та енергетичних сховищ», - сказала Кос.
Вона нагадала, що ЄС запровадив фінансові програми та інструменти, які стимулюють європейських інвесторів вкладати кошти в економіку країн-кандидатів, знижують ризики для таких інвестицій, створюють нові можливості для бізнесу. Наприклад, затверджений ЄС План зростання для Західних Балкан має фінансову ємність у 6 мільярдів євро, для Молдови цей показник сягає майже 2 мільярдів, в той час як на розвиток України ЄС виділяє близько 50 мільярдів євро.
«Такі інвестиції є доброю нагодою для країн-членів, тому що процес розширення просуває реформи та створює стабільне бізнес-середовище, на основі верховенства права. Абсолютним пріоритетом є встановлення повністю незалежного судочинства та ефективні заходи боротьби з корупцією, прозорість державного замовлення та дієздатність демократичних інституцій. Все це є основою для будь-якого демократичного суспільства й економіки, і ми щоденно працюємо для її зміцнення в країнах-кандидатах», - наголосила представниця Єврокомісії.
Як повідомляв Укрінформ, єврокомісарка з розширення Марта Кос заявляла, що зміни у світі надали процесу розширення ЄС геополітичну вагу. Це відкрило нові можливості для України і Молдови, входження яких у ЄС до 2030 року перетворилося на реальну перспективу .
Фото: Katja Kodba/STA

Новини рубріки

Україна запропонувала трьом країнам ЄС допомогу у подоланні наслідків блекауту
28 квітня 2025 р. 22:20

У Черкасах відновили подачу газу після російської атаки
28 квітня 2025 р. 22:20

Компанія Укренерго домовилась про реструктуризацію «зелених» облігацій
28 квітня 2025 р. 22:14