вологість:
тиск:
вітер:
Європейський оборонний фонд вперше передбачає фінансування ВПК України
Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської комісії .
«Європейська комісія інвестує €910 мільйонів у рамках (проєктів) Європейського оборонного фонду (ЄОФ) версії 2024 року, щоб створити умови для розвитку потужної та інноваційної оборонної промисловості в Європі. Ці інвестиції мають на меті закрити ключові недоліки у спроможностях, наприклад, в мобільності сил або у захисті від дронів, - шляхом інновацій та співробітництва між європейською наукою й промисловістю. Крім того, вперше з проєктами в рамках ЄОФ буде асоційована оборонна промисловість України», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, посилення співробітництва між європейською оборонною промисловістю та ВПК України спирається на зусиллях Офісу ЄС із оборонних інновацій у Києві, та має на меті зміцнити зв’язки та продовжити інтеграцію України в оборонну промислову базу Європи. Це дозволить ЄС і Україні виконувати спільні завдання у сфері інновацій та безпеки.
Зокрема, проєкти, що будуть реалізовуватися в Україні за допомогою ЄОФ, включають розвиток українських малих безпілотних систем із фокусом на розробку новітніх аеросистем на основі використання штучного інтелекту.
Нові інвестиції в Європейський оборонний фонд покликані прискорити розвиток виробничих спроможностей європейської оборонної промисловості, у відповідності із нещодавно прийнятим Планом переозброєння Європи (ReArm Europe) – Готовність 2030, та положеннями однойменної Білої книги, яка окреслює ключові потреби європейської оборони й визначає необхідний обсяг інвестицій.
У цілому бюджет Європейського оборонного фонду на 2021-2027 роки складає €7,3 мільярда. При цьому пріоритетні програми оборонного виробництва у поточному році передбачають посилення взаємодії між великими та малими підприємствами європейського оборонного комплексу.
Дев’ять із згаданих технологічних проектів спрямовані на розвиток технологій STEALTH та відповідних матеріалів наступного покоління. У сфері авіації, окрім вже згаданого проєкту з виробництва дронів в Україні, представлений проєкт ENGRTII з розробки новітнього європейського гвинтокрила до 2030 року, до якого залучені 45 виробничих та дослідницьких установ. Ще один проєкт під назвою EUROSWEEP допоможе створити спільні європейські системи з розмінування.
На поточному етапі Європейська комісія завершила відбір виробничих пропозицій та готує грантові угоди з промисловими консорціумами, щоб підписати відповідні установчі документи до кінця поточного року.
Як повідомляв Укрінформ, план дій зі створення ефективної європейської оборони , що міститься у «Білій книзі» ЄС «Готовність 2030», передбачає повну інтеграцію України та її оборонної промисловості, що відкриє нові перспективи у цій сфері для країн-членів ЄС.
Фото ілюстративне: Czechoslovak Group

Новини рубріки

Угорщина вводить обмеження руху для вантажівок на один день - Держмитслужба
30 квітня 2025 р. 20:29

Суд Іспанії вирішив засекретити розслідування масштабного блекауту
30 квітня 2025 р. 20:26

Податок для продавців OLX, Rozetka та Prom: у Раді розповіли деталі законопроєкту
30 квітня 2025 р. 20:23