вологість:
тиск:
вітер:
Україна і США підписали угоду про надра: що вона передбачає
Міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент підписали угоду між країнами про створення Інвестиційного фонду відбудови. Він залучатиме глобальні інвестиції в Україну.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко та Міністерство фінансів США .
Ключові положення угоди про корисні копалини
Фонд наповнюватиметься доходами лише з нових ліцензій . Йдеться про 50% коштів від нових ліцензій на проєкти у сфері критичних матеріалів та нафти й газу, що надходитимуть до бюджету після створення фонду.
Доходи від уже розпочатих проєктів, або заплановані у бюджеті надходження, не включаються до фонду.
«Європейська правда» із посиланням на підписаний у Вашингтоні документ повідомляє, що деталі рішення будуть прописані вже у «технічній угоді», яка поки не готова до підписання.
Основна угода про корисні копалини укладена усього на 12 сторінках.
У документі прописаний, зокрема, перелік корисних копалин , видобутку яких вона стосується.
Йдеться про український видобуток алюмінію, сурми, миш'яку, бариту, берилію, вісмуту, церію, цезію, хрому, кобальту, міді, диспрозію, ербію, європію, фтору, плавикового шпату, гадолінію, галію, германію, золота, графіту, гафнію, гольмію, індію, іридію, лантану, літію, лютецію, магнію, марганцю, неодиму, нікелю, ніобію, паладію, платини, калію, празеодиму, родію, рубідію, рутенію, самарію, скандію, танталу, телуру, тербію, тулію, олова, титану, вольфраму, урану, ванадію, ітербію, ітрію, цинку, цирконію, нафти, природного газу, причому йдеться лише про нові родовища, ліцензії на які Україна видаватиме після набуття угодою чинності. Цей перелік може бути розширений лише за згодою сторін.
Як працюватиме фонд
Свириденко роз'яснила, що внесок у фонд роблять США . Крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його і новою допомогою — наприклад, системами ППО для України.
Україна , своєю чергою, вносить 50% доходів державного бюджету від нової ренти на нові ліцензії на нові ділянки. Київ також може робити додаткові внески окрім цього, якщо вважатиме за необхідне.
Далі фонд інвестуватиме у проєкти із видобутку корисних копалин та нафти й газу, а також в супутню інфраструктуру чи перероблювання. Конкретні інвестиційні проєкти, на які будуть спрямовані кошти, Україна і США визначатимуть спільно. Фонд може інвестувати лише в Україну.
Київ очікує, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну — у нові проєкти чи відбудову. Ці умови обговорять додатково.

Новини рубріки

Загострення на фронті може вплинути на курс: скільки коштуватиме євро наступного тижня
04 травня 2025 р. 13:49

Вчені створили надмолекулярний пластик, що розчиняється у морській воді
04 травня 2025 р. 13:39

В Австрії планують посилити контроль за виплатами для біженців із Закарпаття: у чому причина
04 травня 2025 р. 13:30