вологість:
тиск:
вітер:
Верховна Рада сьогодні розгляне ратифікацію угоди про надра зі США
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50% .
Ключові факти
- «У День перемоги у Європі, коли ми вшановуємо перемогу свободи над тиранією, 8 травня також відкриває можливість зробити вирішальний крок в американсько-українських відносинах – Верховна Рада голосуватиме за Угоду про створення інвестиційного фонду відбудови», – сказала тимчасово повірена у справах США в Україні Джулія Девіс.
- За словами Девіс, швидкий прогрес у реалізації ключових положень стане потужним сигналом для Росії про те, що США зацікавлені в довгостроковому успіху України.
- У Верховній раді офіційно оголосили про засідання парламенту 8 травня, в порядок денний якого внесено ратифікацію угоди, повідомив депутат Ярослав Железняк 7 травня.
- «Ну офіційно. Завтра Рада збереться на «екстрене» (насправді звичайне) засідання: включать у порядок денний та скоротять терміни по змінам по №13256 Бюджетному Кодексу зміни під Угоду та ратифікують №0309 Угоду», – написав він, додавши, що голосів у сесійні залі «буде більше ніж 280».
- Міністерство економіки сподівається, що голосування у Раді буде позитивним, заявили представники відомства під час брифінгу з журналістами вранці 8 травня, пише Суспільне. За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, угода є рівноправною між США та Україною та в угоді не йде мова про жодні борги.
- Заступник міністра економіки Тарас Качка заявив, що угоди про запуск інвестиційного фонду та його структури може зайняти мінімум тижні. «Такі угоди залишаються в обмеженому доступі. Але в цьому випадку політика щодо доступу до інформації на них поширюється, так само як і політика парламентського контролю. Ми це все наголосили фракціям, тому очевидно, що в такому інструменті вони будуть скоріш за все доступні. Їх не будуть спеціально утаємничувати, але рівень доступу буде скоріш за все, як до звичайної публічної інформації», — повідомив він.
- Свириденко додала, що рішення щодо структури фонду та хто представлятиме Україну ще не фіналізоване.
Контекст
17 квітня Україна та Сполучені Штати Америки підписали меморандум , який підтвердив намір сторін фіналізувати й укласти угоду про надра. Повний текст документа читайте тут .
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, жодна допомога США, яка надавалася до угоди, не є її предметом. За словами Шмигаля, 1 травня у Верховній Раді почнуться обговорення щодо ратифікації цієї угоди. Після підписання угоди між Свириденко та Бессентом документ повернеться до уряду, який з відповідними супровідними документами направить його на ратифікацію до Ради. Лише після цього угода, яка є міжнародним договором, набуде чинності.
30 квітня Україна та США підписали угоду про створення Інвестиційного фонду , президент США Дональд Трамп планує використати угоду про надра з Україною для впливу на Росію у процесі переговорів. Про це повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент на конференції в інституті Мілкена 5 травня. Фонд має стати ключовим інструментом залучення інвестицій у розвиток української економіки та поглиблення стратегічного партнерства між країнами.
Кабінет міністрів просив Верховну Раду оперативно ратифікувати угоду про надра до 8 травня.
Президент США Дональд Трамп вже заявив, що сподівається отримати від угоди з Україною більше $350 млрд . За його словами, таку суму начебто передав Києву його попередник Джо Байден «готівкою та військовою технікою». За словами міністра фінансів США Скотта Бессента, Трамп планує використати угоду про надра з Україною для впливу на Росію у процесі переговорів .
Верховна Рада хоче ратифікувати угоду про надра зі США до 9 травня і таким чином «дати сигнал» разом із США про збільшення безпеки, повідомив перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко 6 травня.

Новини рубріки

Верховний суд скасував виділення землі під будівництво ТРЦ на Троєщині
09 травня 2025 р. 17:02

Банкрутство скасовано: "Північний потік-2" продовжить своє існування
09 травня 2025 р. 16:57

Шмигаль підсумував, скільки допомоги виділив Євросоюз Україні від початку повномасштабної війни
09 травня 2025 р. 16:53