Свириденко спростувала «таємне» підписання урядом ще двох угод про надра зі США

08 травня 2025 р. 11:29

08 травня 2025 р. 11:29


Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50% .

Ключові факти

  • «Міжурядова угода – це основа, де зафіксовані ключові принципи. Інші дві угоди я вже не буду підписувати, бо вони комерційні і їх укладуть на рівні DFC та агентства ДПП: угода про обмежене партнерство та угода про Limited Liability Company – ТОВ, яке виступатиме генеральним партнером у фонді», – сказала вона, додавши, що ці документи стосуватимуться комерційного партнерства, де будуть деталізовані та поглиблені домовленості щодо роботи фонду.
  • За її словами, з американською стороною вже узгоджені основні пункти з цих угод: рівноправне управління фондом через Limited Liability Company трьома українськими та американськими менеджерами, розподіл прибутку через 10 років, інструмент врахування військової допомоги як капітального внеску США.
  • «Але самі документи на стадії фіналізації й дошліфовки. Вони не потребуватимуть ратифікації в Раді. Зафіксовано, що запрацювати вони можуть тільки після обміну дипломатичними нотами між урядами», – наголосила очільниця Мінекономіки.
  • Вона заявила, що «зазвичай такі комерційні контракти є конфіденційними у фінансовому секторі».
  • «Але через те, що тут дві державні інституції – DFC і Агенція ДПП, то очевидно, що є запит і необхідність відкритості даних. Вже очевидно, що режим не буде такий, як в приватних фондах, де все суворо конфіденційне. Тобто варіант доступу до цієї інформації буде. Плюс все, що стосується руху публічних коштів – точно буде публічним», – додала вона.

Контекст

17 квітня Україна та Сполучені Штати Америки підписали меморандум , який підтвердив намір сторін фіналізувати й укласти угоду про надра. Повний текст документа читайте тут .

30 квітня Україна та США підписали угоду про створення Інвестиційного фонду , президент США Дональд Трамп планує використати угоду про надра з Україною для впливу на Росію у процесі переговорів. Про це повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент на конференції в інституті Мілкена 5 травня. Фонд має стати ключовим інструментом залучення інвестицій у розвиток української економіки та поглиблення стратегічного партнерства між країнами.

Президент США Дональд Трамп вже заявив, що сподівається отримати від угоди з Україною більше $350 млрд . За його словами, таку суму начебто передав Києву його попередник Джо Байден «готівкою та військовою технікою». За словами міністра фінансів США Скотта Бессента, Трамп планує використати угоду про надра з Україною для впливу на Росію у процесі переговорів .

Верховна Рада хоче ратифікувати угоду про надра зі США до 9 травня і таким чином «дати сигнал» разом із США про збільшення безпеки, повідомив перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко 6 травня.

Свириденко спростувала «таємне» підписання урядом ще двох угод про надра зі США

Джерело: forbes.ua (Новини)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua