Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
День фінансів: ратифікація угоди про корисні копалини, транш від ЄС, перехід від долара до євро
У четвер, 8 травня, Україна вшановує загиблих у Другій світовій війні 1939−1945 років. До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом Finance.ua підготував матеріал про те, яких втрат зазнала Україна задля внеску в перемогу в Другій світовій війні:
🕯️ Ціна, яку заплатила Україна за перемогу над нацизмом: цифри та факти
Угода про корисні копалини
. Верховна Рада
проголосувала
за ратифікацію так званої угоди про корисні копалини між США і Україною. Ратифікація угоди створить правові підстави для реалізації угоди між урядами України та США про створення американсько-українського інвестиційного фонду відбудови.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив , що завдяки угоді Україна отримає стратегічного інвестора (США), залучить інвестиції в економіку, прискорить відбудову після війни та отримає сучасні технології.
- В уряді пояснили , яким чином будуть розподілятися прибутки між сторонами в рамках договору. На момент підписання частки у Фонді однакові — 50/50, а далі є можливість робити ще додаткові внески.
- При інвестиційному фонді відновлення буде працювати команда менеджерів по його управлінню. Робота цих менеджерів від кожної країни буде неоплачувана . Це значить, що це будуть люди, які працюють в уряді на якихось посадах.
Перехід від долара до євро.
Україна починає розглядати можливість відмови від долара США та перехід на євро як базову валюту для гривні. Як
пояснив
глава Національного банку Андрій Пишний, для цього є кілька причин — геополітичні зміни, зміцнення зв’язків із ЄС та фрагментація світової торгівлі.
Транш від ЄС.
Україна
отримала
1 млрд євро від ЄС. Це четвертий транш макрофінансової допомоги за рахунок російських активів. Загалом, у рамках ініціативи ERA, вже залучено від Європейського Союзу 6 млрд євро.
- Також Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги, до якого увійшли боєприпаси та ракети, стрілецька зброя, засоби розмінування та інше.
«Торговельний безвіз».
Європейський парламент на три роки
продовжив
так званий «торговельний безвіз» — призупинення дії квот та митних зборів — для українських заліза та сталі, беручи до уваги, що з 6 червня 2025 року завершиться дія загальних автономних торговельних заходів для українських товарів, які експортуються в Європейський Союз. Резолюція Європарламенту продовжить безмитний імпорт в ЄС з України сталі та заліза до 5 червня 2028 року.
Військовий омбудсмен.
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт № 13266 щодо діяльності військового омбудсмена. Цей законопроєкт
зареєстрували
як «невідкладний» для позачергового розгляду на засіданні Ради. Законопроєкт передбачає створення Офісу військового омбудсмена як допоміжного органу при президентові для здійснення функцій цивільного демократичного контролю в секторі безпеки та оборони.
Стрес-тестування банків.
НБУ
затвердив
методологію стрес-тестування банків у 2025 році, яке розпочинається в червні. Інформація про результати оцінки стійкості буде оприлюднена наприкінці року. Цього року стрес-тестування пройде 21 банк, на які припадає понад 90% активів банківської системи.
Контроль вакансій.
Держпродспоживслужба
розпочинає
новий напрям роботи — контроль за змістом оголошень про вакансії. Головна увага буде зосереджена на виявленні дискримінаційних формулювань та фіксації ознак маніпуляцій у вакансіях — завищених обіцянок зарплат без уточнень, замовчування важливої інформації або використання неясних формулювань.
- Як повідомляє Work.ua, у квітні ринок праці вперше цього року перетнув позначку в 100 000 вакансій. Роботодавці готові найняти людей без досвіду. Незмінно зростає кількість вакансій від Сил оборони, у квітні їх було 9304.
- У 2025 році 9083 українці скористалися можливістю здобути нову професію , освоїти затребувану спеціальність чи підвищити свою кваліфікацію завдяки ваучеру на безоплатне навчання. Найбільше ваучерів видано у Дніпропетровській, Львівській та Хмельницькій областях.
Нагадаємо, що раніше Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, який запроваджує нові правила оподаткування доходів, отриманих через онлайн платформи. Так — це ще не закон, але крок до нього. У новому відео на нашому YouTube-каналі детально розбираємо, що це означає для українців:
Закриття ФОПів в Україні.
За перші чотири місяці 2025 року в Україні
було зареєстровано
81 928 нових фізичних осіб-підприємців (ФОП), що на 9% менше, ніж за аналогічний період 2024 року. Водночас кількість припинених реєстрацій склала 119 895, що на 44% більше, ніж торік. Таким чином, на кожен новостворений бізнес припадає півтора закритих.
Зарплати нардепів.
Дані YouControl
показують
, що середня річна зарплата нардепів у 2024 році становила близько 747 тис. грн. Це на 13% більше ніж їхня середня зарплата у 2023 році. Сукупний дохід 387 народних депутатів за 2024 рік становить 7,1 млрд грн, що майже в 2 рази більше, ніж вони отримали у 2023 році.
Резервна офлайн-система платежів картками в ЄС.
Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія та Естонія
планують запровадити
запасну офлайн-систему платежів картками, щоб забезпечити резервування системи безготівкових розрахунків у разі втрати інтернет-з'єднання, зокрема через саботаж. Офлайн-платежі можуть передбачати використання терміналів, які шифрують і зберігають дані транзакцій, доки не буде відновлено інтернет-з'єднання.
Новий алгоритм проходження ВЛК.
Кабінет міністрів змінив алгоритм проходження військово-лікарської комісії —
згідно зі змінами
згенерувати електронне направлення на ВЛК можна буде без підпису керівника ТЦК.
Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки

Німецька Uniper стягнула частину компенсації з російського «Газпрому»
08 травня 2025 р. 21:07

Новим Папою Римським став американець Роберт Прево, він взяв ім’я Лев XIV. Що про нього відомо
08 травня 2025 р. 21:06

Уряд спростив механізм надання субсидій на оренду житла для ВПО: що змінилося
08 травня 2025 р. 20:48