Чому при звільненні не завжди виплачують повну зарплату

09 травня 2025 р. 15:07

09 травня 2025 р. 15:07


Основні тези

  • Роботодавець може утримати з остаточного розрахунку суму "зайвих" відпускних, якщо працівник використав всю відпустку, не відпрацювавши повний рік.
  • Утримання не може перевищувати 20% від зарплати після сплати податків, крім випадків, як-от сплата аліментів, де межа може зрости до 50% або 70%.

Зарплата при звільненні / Фото Canva

За законом роботодавець зобов'язаний повністю розрахуватися з працівником у день звільнення. Однак іноді сума, яку він отримує, виявляється меншою.

Чому кошти можуть утримати

Це може бути пов’язано з тим, що співробітник використав щорічну відпустку повністю, але не відпрацював повний робочий рік, передає 24 Канал з посиланням на Новини.LIVE .

Роботодавець має право утримати з остаточного розрахунку суму "зайвих" відпускних. Фактично працівник повертає зарплату за дні відпустки, які не були зароблені фактичною тривалістю роботи.

У деяких випадках роботодавець не має права утримувати з працівника кошти за використану відпустку при звільненні.

Зауважте! Це стосується, зокрема, звільнення у зв’язку з мобілізацією, переведенням, скороченням, виходом на пенсію, направленням на навчання або смертю працівника.

Скільки мають право утримати з зарплати

Розмір відрахування обмежений: як зазначено в статті 128 Кодексу Законів про працю, зазвичай утримують не більше 20% від зарплати після сплати податків.

Зауважте! У виняткових випадках, як-от сплата аліментів або відбування покарання, ця межа може зрости до 50% або навіть 70%.

Чому при звільненні не завжди виплачують повну зарплату

Джерело: 24tv.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua