вологість:
тиск:
вітер:
Потенційний прибуток для США та України: що можуть отримати країни від угоди про надра
- Угода про надра між США та Україною залишається з невизначеними деталями, але передбачає позитивні сигнали від США, такі як дозвіл на продаж зброї та військову допомогу.
- Для успішної реалізації угоди та отримання прибутку, Україна повинна виграти війну і відновити територіальну цілісність.
Значна проблема угоди про надра полягає у тому, що чимало нюансів у ній залишаються незрозумілими. Зокрема проєкти щодо рідкісноземельних елементів та інші відкладені на майбутнє.
Угода про надра між Україною та США
У першу чергу, Україна потребує досліджень, пише 24 Канал з посиланням на кандидата економічних наук, головного консультанта у Національному інституті стратегічних досліджень Іван Ус .
Він зазначив, що за оцінками Лани Зеркаль, колишньої заступниці міністра закордонних справ України, для цього потрібно 25 мільйонів доларів США .
Також експерт наголосив, що важливим у цій угоді є те, що Україна отримала позитивні сигнали від Сполучених Штатів щодо допомоги:
- дозвіл США на продаж зброї до України;
- запчастини для винищувачів F-16;
- передача зенітно-ракетного комплексу Patriot з Ізраїлю для України.
Іван Ус додав, що Вашингтон починає змінювати свою риторику. Наприклад, Ліндсі Грем, сенатор США нагадує про законопроєкт на 500% мита на продукцію тих країн, які щось купують у Росії.
Важливо! Для того, аби щоб Сполучені Штати отримали прибуток з цієї угоди , Україна повинна виграти війну та відновити територіальну цілісність кордонів з 1991 року.
Що відомо про родовища України?
Голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук заявив, що Україна не є країною з надзвичайними родовищами копалин, а газові та нафтові родовища розроблялися ще з першої половини двадцятого століття. Зокрема, у часи СРСР це були одні із перших баз, а український газ постачався в Москву, через що доволі виснажені.
Однак на сьогодні ці родовища не створюють якогось напруження й особливих втрат, навіть якщо обидві країни почнуть вкладати гроші,
– сказав Борис Кушнірук.
Зверніть увагу! На його думку, угода скоріше є механізмом співпраці з новою адміністрацією США, а її економічні наслідки не будуть негативними для України.

Новини рубріки

Новий автомобіль Mitsubishi готується під ребрендінг
12 травня 2025 р. 01:59

Трамп стверджує, що у США відбулася фінансова революція завдяки його тарифній політиці
12 травня 2025 р. 01:33

Samsung випустила смартфон-«середняк»
12 травня 2025 р. 01:04