ВАКС затвердив угоду з фігурантом справи ексзаступника міністра енергетики

12 травня 2025 р. 10:28

12 травня 2025 р. 10:28


Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з керуючим директором ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія» Євгенієм Лутом у межах справи за підозрою ексзаступника міністра енергетики Олександра Хейла та інших в одержанні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, але не зазначає прізвища фігуранта.

За інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Лута, який нещодавно пішов на угоду зі слідством .

«9 травня 2025 року колегія суддів ВАКС затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та одним із підозрюваних, за участю якого заступник міністра енергетики та інші спільники отримували частину неправомірної вигоди. Вироком суду особу визнано винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 209 КК України, та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком на один рік. Разом із тим на підставі ст. 75 КК України суд звільнив указану особу від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік» , – зазначили у прокуратурі.

Особа зобов'язана надавати правдиві та детальні викривальні показання щодо участі та ролі інших осіб у вчиненні злочину. До набрання вироком законної сили особа також зобов'язується забезпечити перерахування понад 17 млн грн на підтримку різних підрозділів Збройних сил України.

Нагадаємо, НАБУ і САП затримали заступника міністра енергетики Олександра Хейла та ще трьох осіб. За версією слідства, Хейло у змові з керівником одного з державних вугільних підприємств та ще двома особами висловив прохання керівнику іншого вугільного підприємства, яке знаходиться у західному регіоні, надати неправомірну вигоду у розмірі 500 тисяч доларів.

За це він пообіцяв забезпечити передачу на зберігання з можливістю використання цінного обладнання для видобутку вугілля з шахт державного підприємства «Селидіввугілля» до ДП «Волиньвугілля». При цьому йшлося фактично про порятунок цього обладнання, оскільки воно знаходилось неподалік від зони бойових дій. Кошти мали передаватися п'ятьма частинами по 100 тис. дол. на кожній зустрічі. Їх затримали після одержання 300 тис. дол.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

ВАКС затвердив угоду з фігурантом справи ексзаступника міністра енергетики

Джерело: www.slovoidilo.ua (Економіка)