вологість:
тиск:
вітер:
Майно АТ «ПівдГЗК» передано під податкову заставу через несплату податків і штрафів на 3,7 млрд грн
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50% .
Деталі
- За його словами, Верховний Суд зобов’язав «ПівдГЗК» сплатити цю суму до державного бюджету. Протягом трьох років компанія виплатила 29,8 млрд грн дивідендів 12 кіпрським компаніям, але реальними отримувачами були структури в Нідерландах, що унеможливило застосування пільгової податкової ставки.
- «На жаль, платник податків ігнорує рішення суду. Протягом 10 днів, передбачених Податковим кодексом для добровільної сплати, борг не було погашено. З травня він офіційно визнаний податковим», – зазначив Кравченко.
- ДПС надіслала «ПівдГЗК» лист із вимогою сплатити борг, видала податкову вимогу та ухвалила рішення про опис майна. На основі акту, узгодженого з платником, майно було зареєстровано в податковій заставі.
- У разі несплати боргу майно, внесене до податкової застави, буде продано для його погашення. Крім того, на суму боргу нараховується пеня в розмірі 120% річних облікової ставки НБУ.
Контекст
Південний гірничо-збагачувальний комбінат (ПівдГЗК, Кривий Ріг) є одним із провідних виробників залізорудної сировини в Україні. Підприємство спеціалізується на видобутку та переробці бідних залізистих кварцитів для виробництва залізорудного концентрату із вмістом заліза 67,7%. Виробничі потужності комбінату дозволяють переробляти 29 млн т сирої руди та випускати 11 млн т концентрату щорічно. Контрольний пакет акцій ПівдГЗК належить нідерландській компанії Metinvest B.V., кінцевим бенефіціаром якої є Рінат Ахметов.
За даними YouControl, у 2024 році дохід підприємства склав 19,2 млрд грн (порівняно з 6,6 млрд грн у 2023 році), а чистий прибуток досяг 2 млрд грн (у 2023 році зафіксовано чистий збиток у 6,9 млрд грн).
23 квітня Верховний Суд зобов’язав АТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» сплатити до державного бюджету 3,7 млрд грн податків і штрафів через неправомірне використання податкових пільг під час виплати дивідендів кіпрським компаніям. Суд підтримав позицію Державної податкової служби, задовольнивши касаційну скаргу.
У відповідь ПівдГЗК заявив, що діяв у межах закону під час виплати дивідендів у 2017-2019 роках, дотримуючись Податкового кодексу України та міжнародного права. Пресслужба комбінату наголосила, що кіпрські акціонери надали всі необхідні документи для застосування відповідної ставки податку на репатріацію дивідендів, а дії підприємства ґрунтувалися на роз’ясненнях Податкової служби та судовій практиці того часу. Компанія також зазначила, що подібні рішення можуть створювати ризики для інвесторів.
