вологість:
тиск:
вітер:
Фермер з Львівщини вирощує унікальну культуру, з якої можна виробляти пальне, папір і навіть порох
Фермер Андрій Войтенко вирощував на Львівщині кукурудзу, пшеницю та ячмінь. А віднедавна вирішив посадити нову для себе культуру – міскантус, пише SEEDS .
Цю рослину використовують в промисловості. У догляді вона невибаглива, каже аграрій, і може рости на різних типах ґрунтів, але колеги-фермери спочатку не розуміли такий вибір.
“Не міг ніяк зважитися. Але тоді прийняв усі “за” і “проти” і вирощую вже два роки. Зараз така реакція — що ти робиш, куди ти рухаєшся? Перша точка зору у них всіх була така. Але з часом, коли вони більше інформації підчерпнули, вони вже більше тим цікавляться”, — розповів Андрій Войтенко Суспільному .
Андрій Войтенко зазначає, що міскантус — універсальна культура, яку використовують у декількох галузях: від виробництва паперу до виготовлення пороху.
“На сьогоднішній день у мене купляють його для палет для палива. Енергетична цінність така, як у дуба. Для будівництва екологічних будинків. Матеріал набагато кращий, чим солома – житня, пшенична чи ячмінна. Але найголовніше — це виробництво целюлози. Наразі дефіцит целюлози — десь близько 7 млн тонн лише в Європі”, — каже Андрій Войтенко .
Найскладнішими для вирощування міскантуса є перші три роки. А потім збирати врожай можна і до 20 років. Загалом рослина невибаглива, розповідає аграрій.
“Його можна вирощувати на більш сухих, де посушлива погода, і на перезволожених ґрунтах. Там, де затоплює. І на тих ґрунтах, які є менш рентабельні для сільського господарства. Або практично непридатні для вирощування сільгоспкультур”, — мовить фермер.
Наразі Андрій Войтенко має 160 гектарів землі під міскантусом. А у майбутньому планує збільшувати площі.

Новини рубріки

Страхову компанію оштрафували майже на 3 млн грн: у чому причина
14 травня 2025 р. 15:32

$1,2 млн на ментальне здоров’я: український ШІ-стартап Pleso Therapy виходить на ринок Європи
14 травня 2025 р. 15:31

Tesla відновлює постачання китайських деталей для виробництва моделей Cybercab та Semi
14 травня 2025 р. 15:31