вологість:
тиск:
вітер:
Українці довіряють цифровим платежам попри зростання шахрайства, – Visa
- 80% українців довіряють безготівковим розрахункам, а 39% планують більше користуватися цифровими платежами наступного року.
- 97% українців вживають заходів для захисту транзакцій, але 98% хвилюються за безпеку своїх близьких через цифрове шахрайство .
80% українців повністю або переважно довіряють безготівковим розрахункам, попри побоювання щодо онлайн-шахрайства. Також 39% планують ще активніше користуватись цифровими платежами наступного року.
Українці все краще захищають рахунки
97% українців уже вживають заходів для захисту своїх транзакцій, що свідчить про зростання обізнаності про ризики в інтернеті, передає 24 Канал з посиланням на дослідження Visa Stay Secure 2025.
Водночас 98% опитаних хвилюються, що їхні близькі можуть стати жертвами шахраїв . Опитування також показало – хоча 65% респондентів визнають, що іноді можуть потрапити на гачок шахрайських повідомлень, більшість все активніше користується двофакторною автентифікацією та перевіряє підозрілі повідомлення.
Керівниця департаменту управління ризиками Visa в регіоні
Прикметно! Українці активно користуються цифровими платежами, але водночас все більше звертають увагу на безпеку.
Які основні висновки дослідження
95% українців користуються безготівковими розрахунками. Найпопулярніші способи:
- перекази через мобільні застосунки (76%);
- онлайн-оплата карткою (67%);
- мобільні гаманці або QR-коди (63%).
Більшість опитаних – 84%, цінують можливість платити будь-де та будь-коли, а 81% вважають, що це зручно і швидко. Через це 68% українців уже не носять готівку і не користуються банкоматами.
Острах цифрового шахрайства
Хоча цифрове шахрайство зростає, українці не втрачають довіри до онлайн-платежів. 55% кажуть, що негативні новини про шахраїв не впливають на їхню поведінку. 67% відчувають себе спокійніше, коли при оплаті потрібна додаткова перевірка – наприклад, введення коду з SMS.
Більшість українців уже діє обережно:
- 70% не відповідають на підозрілі прохання про переказ грошей;
- 69% не повідомляють свої банківські дані;
- 50% регулярно перевіряють свої виписки, щоб виявити шахрайські операції.
98% респондентів хвилюються, що їхні рідні можуть потрапити на гачок шахраїв, особливо через фейкові листи, дзвінки чи повідомлення.
Цікаво! Найвразливішими вважають літніх людей – так думають 75% опитаних. Водночас лише чверть респондентів (24%) відчуває себе добре обізнаною про кіберзагрози. Загалом опитування охопило 5 800 респондентів у 17 країнах регіону СЕМЕА, включаючи Україну.

Новини рубріки

Страхову компанію оштрафували майже на 3 млн грн: у чому причина
14 травня 2025 р. 15:32

$1,2 млн на ментальне здоров’я: український ШІ-стартап Pleso Therapy виходить на ринок Європи
14 травня 2025 р. 15:31

Tesla відновлює постачання китайських деталей для виробництва моделей Cybercab та Semi
14 травня 2025 р. 15:31