вологість:
тиск:
вітер:
ЄС готується повернути обмеження для української агропродукції. FT дізналася подробиці
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50% .
Деталі
- Тимчасовий режим вільної торгівлі з Україною завершиться 6 червня. Єврокомісія вже підготувала новий проєкт перехідних заходів, який значно скорочує квоти для сільськогосподарської продукції.
- За даними співрозмовників видання, основні обмеження стосуватимуться кукурудзи, цукру, меду та м’яса птиці. Наприклад, річна квота на кукурудзу впаде з 4,7 млн тонн до 650 000, на цукор – зі 109 000 до 40 700, на курятину – з 57 000 до 40 000 тонн.
- Представник Єврокомісії підтвердив виданню, що Брюссель не продовжить чинні умови, оскільки зараз переглядається вся торговельна угода між Україною та ЄС. Але процес може затягнутися до жовтня.
- Брюссель розглядає можливі перехідні заходи, якщо переговори не буде завершено і застосовано до 6 червня, зазначив він.
- Двоє дипломатів ЄС повідомили, що перехідні заходи Єврокомісії передбачають поділ річної безмитної квоти на 12 місячних частин, щоб зменшити імпорт на період переговорів.
- Голова торговельного комітету Європарламенту Бернд Ланге назвав це «поганим сигналом для України».
- Як зазначило видання, напередодні президентських виборів у Польщі Варшава попросила Брюссель відкласти переговори з Україною, щоб уникнути підтримки націоналістичного кандидата Кароля Навроцького.
Контекст
У 2022 році ЄС скасував більшість мит на українські товари, щоб підтримати економіку України під час війни. Значна частина цих товарів – зокрема пшениця, курятина та цукор – ішла транзитом через ЄС до Африки та Азії. Однак це викликало невдоволення фермерів у Польщі, Франції та інших країнах, які заявили про падіння цін на місцеву продукцію.
13 травня 2024-го Рада ЄC схвалила продовження тимчасових заходів лібералізації торгівлі для України ще на рік, до 5 червня 2025 року. Одночасно рішенням передбачено застосування механізму екстреного гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів у випадку, якщо імпорт цих продуктів у 2024-му перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані в другій половині 2021 року та протягом усього 2022-го та 2023-го років.
За оцінками уряду України, повернення до довоєнних умов торгівлі може коштувати економіці країни €3,5 млрд щороку.
Бізнес закликав Єврокомісію продовжити «торговельний безвіз» з Україною, оскільки його скасування може мати відчутні негативні наслідки.

Новини рубріки

НКЦПФР має 80 зауважень до законопроєкту про криптовалюти
14 травня 2025 р. 16:23

Трамп розглядає можливість введення вторинних санкцій проти росії
14 травня 2025 р. 16:23

Квартира в Києві: як змінилися ціни
14 травня 2025 р. 16:19