вологість:
тиск:
вітер:
Інгулецький ГЗК не може відновити роботу через конкуренцію на експортних ринках
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50% .
Деталі
- Серед ключових чинників – висока вартість електроенергії та її доставки, зростання залізничних тарифів (у доларовому еквіваленті – на 50% порівняно з 2019–2021 роками), завищені портові збори (вдвічі вищі, ніж у європейських портах) та акциз у ціні дизеля, який майже на чверть формує його вартість. Водночас цей акциз сплачують навіть кар’єрні самоскиди, які не використовують автошляхи.
- У «Метінвесті» зазначили, що поки комбінат працював, він генерував значні надходження до бюджету: лише за перше півріччя 2024 року сплатив понад 1,1 млрд грн податків і забезпечував валютну виручку в сотнях мільйонів доларів, створював робочі місця.
- Для відновлення роботи ІнГЗК необхідна зважена тарифна та фіскальна політика з боку держави, кажуть у компанії. «Кожне підприємство має кілька меж: після першої воно зупиняє модернізацію, після другої – припиняє діяльність. І тоді втрачають усі: місцеві громади, державні монополії та сама держава», – заявив «Метінвесті».
Контекст
ІнГЗК спеціалізується на видобутку та переробці залізистих кварцитів і здатне виробляти до 14 млн тонн залізорудного концентрату на рік.
Підприємство призупинило діяльність улітку 2024 року. У 2023 році комбінат скоротив чистий збиток уп’ятеро – до 167,2 млн грн із 851,3 млн грн роком раніше.
Зараз українські підприємства «Метінвест», окрім тих, які розташовані у Маріуполі та Авдіївці, продовжують працювати з різним рівнем завантаження, враховуючи фактори безпеки, наявність персоналу, забезпечення електропостачання, а також логістичні та економічні чинники, заявляють в компанії.
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Новини рубріки

АРМА обрало управителя для арештованого МАЗу та нафтобази на Вінниччині
14 травня 2025 р. 17:26

80% українців цілком довіряють цифровим платежам (дослідження)
14 травня 2025 р. 17:20

Україну збираються поділити на дев’ять статистичних макрорегіонів
14 травня 2025 р. 17:10