вологість:
тиск:
вітер:
Закон про добросовісного набувача унеможливлює подвійне трактування права власності - депутат
Про це заявив народний депутат, ініціатор законопроєкту Ігор Фріс під час круглого столу в Укрінформі "Перспективи впровадження закону "Про добросовісного набувача".
"Цей закон був направлений на унеможливлення подвійного трактування. Ми намагалися виписати його доволі прагматично, чітко з виключно чіткими межами", - наголосив Фріс.
За його словами, нові норми чітко регламентують, коли і як держава може оскаржувати право власності.
"Держава сьогодні має десятирічний період часу, коли спокійно може, без зайвих внесень в депозит, без жодних обмежень, гарантовано забезпечувати свої права шляхом цивільного позову щодо вилучення майна", - пояснив народний депутат.
Фріс назвав абсурдними випадки, коли правоохоронці через два десятиліття після оформлення права власності намагаються оскаржити законність набуття майна. На його думку, неприпустимо, що держава намагається забирати майно у власників, коли давно минули всі строки позовної давності, без жодної компенсації.
Водночас голова правління "Маніфесту 42", голова Асоціації підприємців - ветеранів АТО Сергій Позняк наголосив на важливості захисту бізнесу від корупційного тиску.
"Сотні тисяч підприємців після завершення війни повернуться додому, щоб відродити бізнес. Якщо вони стикнуться з корупційним тиском тилових силовиків, це може мати непередбачувані наслідки для національної безпеки України. Тому ми вітаємо рішення влади прийняти закон "Про добросовісного набувача", але чекаємо системного вирішення проблеми", - зауважив він.
Народний депутат України Галина Янченко, голова голова тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів пояснила, що новий закон посилює захист права власності.
"Метою цього законопроєкту було посилення та надання більшої юридичної ваги праву власності. Якщо раніше позовна давність становила 3 роки, то в цьому законопроєкті ми її збільшили до 10 років. Проте після спливу цього строку, якщо протягом десятиліття об'єкт власності не став предметом правових спорів, неприпустимо порушувати права добросовісних власників, які набули це майно відповідно до всіх законних процедур", - зазначила депутатка.
Співзасновник "Маніфесту 42", голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник зазначив, що закон про добросовісного набувача є серйозним кроком влади назустріч бізнесу, адже обмежує 10 роками строк для перегляду правомірності набуття права власності.
За його словами, наступними кроками для покращення бізнес-клімату в Україні мають стати зміни до КПК щодо розширення повноважень адвокатів при обшуках та вирішення проблеми необґрунтованих звинувачень підприємців у державній зраді.
Як повідомляв Укрінформ, 7 квітня 2025 року Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача, який раніше закликали ветувати правозахисники.

Новини рубріки

Microsoft здійснює наймасштабніше скорочення персоналу — звільняють 3% співробітників
14 травня 2025 р. 23:54

Audi випустила стильний спортивний електрокар із запасом ходу понад 600 км (фото)
14 травня 2025 р. 23:27

Rheinmetall планує відкрити ще одне спільне підприємство в Україні
14 травня 2025 р. 22:30