вологість:
тиск:
вітер:
У Мінекономіки пропонують бізнесу разом протидіяти обходу санкцій
Про це під час круглого столу “Санкційна політика і управління арештованими активами у сфері надрокористування: виклики, висновки, майбутнє”, що відбувся в Укрінформі, повідомила директорка Департаменту політики власності та санкцій Міністерства економіки України Ярослава Максименко.
Говорячи про механізми ухвалення рішень в межах Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики, вона зазначила, що багато українських підприємств все ще мають кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) - підсанкційних осіб і компанії.
“Часто це чудові підприємства, які сплачують податки, рентні платежі, забезпечують робочі місця для українців, але разом із тим ці ж підприємства чомусь мають 185% акціонерів із можливих 100%. Це - про питання обходу санкцій. Тож коли ми говоримо: давайте зменшувати негативний вплив санкцій на бізнес, маємо разом думати і про те, як не допускати обходу санкційних заходів”, - переконана Максименко.
Одне із найважливіших завдань при цьому - унеможливити вплив підсанкційних КБВ на українські підприємства. Зробити це можна, ухваливши зміни до законодавства.
“Мінекономіки разом з іншими органами державної влади в рамках Міжвідомчої робочої групи та експертних робочих груп напрацювало такі пропозиції. Вони ще далекі від ідеалу, але бодай частково вирішують проблемні питання, пов’язані з підприємствами, які через власників так би мовити “дотичні” до держави-агресора”, - повідомила посадовиця.
При підготовці цих змін, за її словами, зокрема враховані деякі пропозиції Європейської бізнес асоціації. До діалогу представниця Мінекономіки запросила й інші об’єднання підприємців та безпосередньо бізнес, який потерпає через підсанкційних КБВ.
“Тут треба працювати разом, тому що маємо ситуацію, коли з одного боку треба допомогти підприємствам, чию діяльність обмежено через власників-підсанкційних фізичних та юридичних осіб, а з іншого — триває виведення з України активів, застосовуються схеми обходу санкцій, відбуваються інші дії, які точно не приносять користі ні державі, ні національній економіці, ні, переконана, самим підприємствам”, - сказала Максименко.
Як повідомлялося, станом на кінець минулого року в Україні під санкціями Ради національної безпеки та оборони перебували 184 компанії, найбільше — з Києва, Одеси та Львова. Кожен другий із цих бізнесів, згідно з рішенням РНБО, перебуватиме під санкціями до 2027 року, ще 36 підприємств вийдуть з-під обмежень не раніше 2034 року, безстрокові санкцій впроваджено проти 28 компаній.

Новини рубріки

В Європарламенті підтримали підвищення тарифів на аграрну продукцію та добрива з РФ і Білорусі
15 травня 2025 р. 23:33

Tesla відновлює постачання китайських запчастин до США для виробництва своїх автівок — Reuters
15 травня 2025 р. 23:25