вологість:
тиск:
вітер:
Україна готова пропустити платіж за ВВП-варантами, попри ризик дефолту – Reuters
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50% .
Деталі
- Цього тижня в Лондоні урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца на зустрічі з інвесторами заявив, що Україна не поспішатиме з рішенням щодо варантів, пише видання.
- «Вони чітко зазначили, що діє мораторій, і неплатіж за варантами не спричинить перехресного дефолту за іншими облігаціями», – говорить один із інвесторів у коментарі Reuters.
- До 31 травня Україна має здійснити платіж на суму понад $500 млн, який залежить від економічного зростання 2023 року (5,3%). Уряд ще минулого року запровадив мораторій на цю виплату.
- Міністерство фінансів України наголошує, що ВВП-варанти «були створені для економічної реальності, яка вже не існує», а зростання економіки 2023 року відображає відновлення після майже 30%-го падіння через російське вторгнення, а не економічний підйом.
- У відповідь на запит Reuters уряд повідомив, що активно співпрацює з інвесторами та аналізує ринкові відгуки, щоб знайти оптимальний шлях для врегулювання питання варантів.
- Буца наголосив, що хоча швидке вирішення питання реструктуризації є пріоритетом, Україна готова пропустити платіж, якщо не вдасться досягти згоди, пише видання.
Контекст
31 липня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє Кабінету Міністрів тимчасово призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом у разі потреби. Цей крок став ключовим для підготовки до реструктуризації боргових зобов’язань України.
Зовнішній борг України перед комерційними кредиторами , що потребує реструктуризації, сягає $23,4 млрд. Він охоплює єврооблігації, випущені під час реструктуризації 2015 року, цінні папери для покриття бюджетних дефіцитів, а також євробонди «Укравтодору» під державні гарантії. За останні два роки до цієї суми додалися невиплачені відсотки через дію режиму standstill .
Уряд України досяг домовленості про часткове списання боргів лише з другої спроби. Під час першого раунду переговорів, який завершився безрезультатно , Міністерство фінансів пропонувало списати 25% боргу та ще 35% за певних умов. Натомість кредитори погоджувалися лише на 22,5% списання з можливістю відновлення цих зобов’язань у майбутньому.
У квітні 2025 року Україна та спеціальний комітет власників ВВП-варантів обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації, але жодна зі сторін не підтримала умови іншої . Кредитори відхилили пропозицію України і висунули власну контрпропозицію, яку Мінфін не прийняв. Попри це, міністр фінансів Сергій Марченко наголосив на готовності продовжувати діалог із інвесторами для пошуку компромісу.

Новини рубріки

Найстаріші компанії в Україні та світі
17 травня 2025 р. 15:20

Курс долара: Нацбанк знову збільшив продаж валюту
17 травня 2025 р. 14:35