вологість:
тиск:
вітер:
18-й пакет санкцій проти Росії: ЗМІ дізналися, які нові обмеження готує ЄС
Європейський Союз розглядає можливість відключення понад двох десятків банків від міжнародної платіжної системи SWIFT, а також зниження граничної ціни на російську нафту й заборону на перезапуск “Північних потоків” у межах нового пакету санкцій з метою посилення тиску на Москву, аби та припинила війну проти України, повідомляє Bloomberg .
ЄС також розглядає можливість додаткових заборон на транзакції для близько двох десятків банків і нові торговельні обмеження на близько 2,5 млрд євро ($2,84 млрд), намагаючись ще більше обмежити доходи Росії та її здатність отримувати технології, необхідні для виробництва зброї.
В межах обговорюваного пакету Єврокомісія також планує запропонувати зниження граничної ціни на нафту РФ, встановлену G7, приблизно до $45 доларів. Цей крок, імовірно, потребуватиме підтримки з боку США.
Ціновий поріг, який забороняє постачальникам послуг G7 “мати справу” з російською нафтою, проданою за ціною, вищою за граничну, наразі встановлений на рівні $60. Міністри фінансів країн G7 не змогли домовитися про зниження цього “порогу” на нещодавній зустрічі в Канаді.
Важливо, що план ЄС заблокувати потенційний перезапуск “Північних потоків” вже має підтримку Берліна . Для канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, який минулого тижня заявив, що підтримує пропозицію ЄК розпочати роботу над заходами ЄС проти цих газопроводів, головна надія полягає в тому, що санкції можуть стримати дебати всередині країни про запуск “Північного потоку-2” та відновлення поставок російського газу. Чутки про потенційний перезапуск газопроводу посилилися на тлі спроб президента США Дональда Трампа стати посередником у досягненні миру між Росією та Україною.
Навіть без формальної заборони, запуск “Північного потоку-2” — вже побудованого, але так і не сертифікованого Німеччиною і частково пошкодженого внаслідок вибухів у 2022 році, навряд чи відбудеться найближчим часом.
Санкції додали б ваги позиції Європи, яка не підтримує відновлення поставок російського газу. Заборона також захистить Берлін від самостійного протистояння будь-якому потенційному тиску з боку США чи Росії. Окремо ЄС планує поступово відмовитися від викопного палива РФ до кінця 2027 року.
Крім того, Союз прагне розширити свої санкції проти російського тіньового флоту нафтових танкерів і розглядає можливість подальших обмежень проти кредиторів, які допомагають Москві продовжувати фінансувати війну, а також російського фонду прямих іноземних інвестицій.
Ще ЄС хоче включити у свій наступний пакет санкцій — уже 18-й за рахунком з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році, положення про захист європейських компаній від арбітражних процесів у межах двосторонніх інвестиційних угод.
За словами джерел Bloomberg, Єврокомісія проводить консультації з державами ЄС стосовно цих планів. Рішення про терміни потенційних обмежень ще не прийнято. Схвалення санкцій ЄС вимагає підтримки всіх країн Союзу, й самі варіанти потенційних нових обмежень можуть змінитися до того, як будуть офіційно представлені та прийняті.
Обговорення нових санкцій ЄС відбувається після того, як Трамп закликав Москву і Київ провести прямі переговори про припинення вогню й укладення мирної угоди. Досі Трамп утримувався від запровадження нових обмежень проти Росії, хоча й неодноразово погрожував це зробити. Санкції Штатів, запроваджені за попередника Трампа Джо Байдена, залишаються чинними.
Днями ЄС і Британія оголосили про нові санкції проти РФ, зосередившись на російському тіньовому флоті нафтових танкерів, а також на фінансових компаніях Росії, які допомагали Москві уникати впливу вже запроваджених обмежень.17-й пакет санкцій не викликав серйозних розбіжностей серед держав ЄС: вважається, що цей новий раунд обмежень " м'якший, ніж очікувалося ".
За даними Reuters, Україна підготувала власну пропозицію стосовно посилення антиросійських санкцій і наступного тижня звернеться до ЄС із проханням розглянути нові заходи проти Москви.

Новини рубріки

Київ оговтується після нічного удару Росії: фоторепортаж
24 травня 2025 р. 15:29

Українська енергетична біржа запровадила можливість продажу імпортованого газу
24 травня 2025 р. 15:27

Яка країна володіє найбільшим запасом міді у світі
24 травня 2025 р. 15:26