Чи отримають жінки допомогу у звʼязку з вагітністю, якщо роботодавець залишився на ТОТ

25 травня 2025 р. 10:33

25 травня 2025 р. 10:33


Через повномасштабну російську агресію багато українців змушені були змінити місце проживання та виїхати з тимчасово окупованих територій. Проте вони не втратили страхові виплати й можуть отримати допомогу допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, навіть якщо роботодавець залишився на ТОТ.

Про це повідомляють фахівці «Юридичного порадника для ВПО».

Як отримати виплати вагітним

Зазначається, страхові виплати громадянам з тимчасово окупованих територій, які не мають змоги отримати виплати від роботодавця, призначає Пенсійний фонд.

Вагітні жінки отримають кошти безспосередньо на свій банківський рахунок.

Потрібні гроші до зарплати? Обирайте кредит онлайн за кілька хвилин. Всі умови як на долоні завдяки сервісу від Finance.ua.

Те ж саме стосується і жінок, які не зареєстровані як ВПО, а роботодавець залишився на ТОТ — виплати нараховує ПФУ та спрямує кошти на рахунки, відкриті в установах уповноважених банків.

Щоб отримати виплати потрібно підготувати наступні документи та звернутися до ПФУ:

  • паспорт громадянина України (оригінал та копія);
  • довідка про взяття на облік ВПО (оригінал та копія);
  • ідентифікаційний код (оригінал і копія);
  • листок непрацездатності (якщо виданий у паперовій формі).

Фахівці додають, усю іншу необхідну інформацію спеціалісти Пенсійного фонду зможуть отримати самостійно із реєстрів.

У «Юридичному пораднику для ВПО» зауважують, страховий стаж не впливає на розмір допомоги по вагітності та виплачується в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу).

Спеціалісти додають, розмір допомоги по вагітності та пологах обчислюється сумарно за всі дні декретної відпустки.

Її виплачують повністю, незалежно від кількості використаних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами до пологів.

Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески.

Водночас вона не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Нагадаємо, в уряді хочуть платити 50 тисяч гривень всім жінкам, які народили дитину. Такий проєкт Мінісоцполітики розроблений для підвищення рівня народжуваності, поєднання батьківства із навчанням або професійною зайнятістю шляхом підтримки сімей у допологовий, післяпологовий та період догляду за дитиною після її народження.

Чи отримають жінки допомогу у звʼязку з вагітністю, якщо роботодавець залишився на ТОТ

Джерело: finance.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua