вологість:
тиск:
вітер:
Ціни на нафту стабілізувалися
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ціна нафти марки Brent зросла на 2 центи, до 67,13 долара за барель, тоді як ціна на американську нафту марки West Texas Intermediate знизилася на 1 цент, до 65,44 долара за барель.
З 25 червня ціна нафти Brent коливалася між максимумом у 69,05 долара за барель та мінімумом у 66,34 долара, оскільки побоювання щодо перебоїв у постачанні нафти в регіоні Близького Сходу зменшилися після укладення договору про припинення вогню між Іраном та Ізраїлем.
Джерела також повідомили, що дані Американського інституту нафти, опубліковані у вівторок пізно ввечері, показали, що запаси сирої нафти в США зросли на 680 тис. барелів за останній тиждень, тоді як запаси зазвичай скорочуються на тлі літнього сезону попиту.
«Сьогоднішні рухи цін на нафту зумовлені взаємодією потенційно зростаючих поставок ОПЕК+, незрозумілих сигналів щодо запасів у США, невизначених геополітичних перспектив та неоднозначності макрополітики», – сказала старший аналітик ринку Phillip Nova Пріянка Сачдева.
Однак вона додала, що заплановане збільшення поставок Організацією країн-експортерів нафти та її союзниками вже враховане інвесторами та навряд чи знову застане ринки зненацька найближчим часом.
Чотири джерела в ОПЕК+ повідомили минулого тижня агентству Reuters, що група планує збільшити видобуток на 411 тис. барелів на добу наступного місяця на зустрічі 6 липня, що аналогічно підвищенню, узгодженому на травень, червень та липень.
Ринок вже бачить результати попереднього збільшення видобутку ОПЕК+, а Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, збільшила поставки в червні на 450 тис. барелів на добу порівняно з травнем, згідно з даними Kpler, що є найвищим показником за понад рік.
«З огляду на геополітичну ситуацію, ф'ючерси на нафту (ймовірно) торгуватимуться цього тижня у вузькому діапазоні, оскільки зберігаються глобальні економічні проблеми, за винятком «послаблення долара», що може продовжити будь-яке зростання», – сказав Сачдева.
У середу долар США знизився до 3,5-річного мінімуму відносно основних валют, а слабший долар підтримуватиме ціни, оскільки може стимулювати попит з боку покупців, які платять в інших валютах.
Дані про зайнятість у несільськогосподарському секторі США, які будуть опубліковані у четвер, вплинуть на очікування щодо глибини та термінів зниження процентних ставок Федеральною резервною системою у другій половині цього року, заявив аналітик IG Тоні Сікамор.
Нижчі процентні ставки можуть стимулювати економічну активність, що, своєю чергою, збільшить попит на нафту.
Офіційні дані щодо запасів нафти в США від Управління енергетичної інформації мають бути опубліковані в середу.
Фото: Al Seib/Los Angeles Times

Новини рубріки

Перший український дрон для лазерної підсвітки допустили до використання у Силах оборони
04 липня 2025 р. 13:44

Lidl продовжує вивчати український ринок: коли мережа з'явиться в Україні
04 липня 2025 р. 13:38

Об’єкти нерухомості в центрі Вінниці виставляють на продаж
04 липня 2025 р. 13:38