Угода зі США про корисні копалини: Україна планує реалізувати три пілотні проєкти

03 липня 2025 р. 12:43

03 липня 2025 р. 12:43


У рамках Інвестиційного фонду відбудови, створеного за угодою України зі США про корисні копалини, планується реалізувати щонайменше три пілотні проєкти протягом 18 місяців.

Як пише Delo.ua , про це повідомила перша віцепрем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

"Рух уже почався. Комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції (УРП) на днях ухвалила рішення про доцільність оголошення конкурсу на літієву ділянку "Добра" у Кіровоградській області. Найближчим часом маємо напрацювати всі умови конкурсу", - зауважила Свириденко.

За її словами, це родовище потенційно підпадає під мандат інвестфонду. Його розробка може стати першим пілотним проєктом у межах спільного інвестування.

Як наголосила міністерка, про оголошення конкурсу буде повідомлено окремо. До участі у ньому повинен бути доступ у всі зацікавлених інвесторів, щоб все було конкурентно та з дотриманням законодавства.

Свириденко також повідомила, що представник американської компанії TechMet акцентував, що в разі перемоги у відповідному конкурсі його компанія готова не лише шукати та видобувати літій в Україні, а й побудувати потужності для його збагачення.

Нагадаємо, Україна робить перші кроки для її реалізації, готуючи запуск видобутку літію на великому державному родовищі “Добра” у центральній Україні. Уряд схвалив початок підготовки тендерних процедур для приватних інвесторів, що стане першим проектом у межах домовленостей із США щодо спільного використання запасів корисних копалин.

Уряд також працює над переглядом існуючих ліцензій на видобуток корисних копалин . За оцінками урядовців, близько 10% з них можуть бути неактивними.

Угода зі США про надра

Нагадаємо, 30 квітня Україна та США підписали угоду про створення Українсько-американського інвестиційного фонду відбудови. 7 травня комітет Ради з питань міжнародної політики підтримав ратифікацію угоди про корисні копалини.

8 травня Верховна Рада підтримала ратифікацію угоди між урядами України та США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови. А 12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди.

13 квітня Україна підписала дві додаткові угоди з американською стороною щодо створення спільного фонду із розробки корисних копалин.

23 травня Україна та США офіційно завершили всі процедури для запуску Американсько-українського Інвестиційного фонду — нового механізму для залучення інвестицій у відновлення та розвиток української економіки.

Угода зі США про корисні копалини: Україна планує реалізувати три пілотні проєкти

Джерело: delo.ua (Бізнес)