Україна планує три проєкти за угодою про надра зі США: де буде перше родовище

03 липня 2025 р. 14:27

03 липня 2025 р. 14:27


Основні тези

  • Україна планує реалізувати три пілотні проєкти за угодою про надра зі США , першим з яких може стати родовище літію в Кіровоградській області.
  • Американська компанія TechMet готова брати участь у конкурсі на видобуток літію в Україні та побудувати потужності для його збагачення у разі перемоги.

Юлія Свириденко розповіла, де будуть перші родовища за угодою зі США / Фейсбук Юлії Свириденко

Володимир Зеленський зустрівся з представниками американського бізнесу в Україні, аби поговорити про угоду про надра зі США. У межах неї планують реалізувати три пілотні проєкти.

Про перші родовища за угодою зі США

За угодою зі США в Україні створили Інвестиційний фонд відбудови, повідомляє 24 Канал з посиланням на першу віцепрем'єрку, міністерку економіки Юлію Свириденко .

Дивіться також Росія окупувала головне літієве родовище України – Le Figaro

Пілотні проєкти планують реалізувати упродовж 18 місяців спільно з Мінфіном США та DFC.

Рух уже почався. Комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції днями ухвалила рішення про доцільність оголошення конкурсу на літієву ділянку Добра у Кіровоградській області. Найближчим часом маємо напрацювати всі умови конкурсу,
– говорить міністерка.

За словами Свириденко, це родовище потенційно підпадає під мандат інвестфонду. Його розробка може стати першим пілотним проєктом у межах спільного інвестування. Про оголошення конкурсу повідомлять згодом.

На зустрічі представник американської компанії TechMet також акцентував, що в разі перемоги у відповідному конкурсі його компанія готова не лише шукати та видобувати літій в Україні, а й побудувати потужності для його збагачення .

Коли можна буде отримати прибуток від проєктів

Аналітики галузі попереджають, що більшість проєктів за цією угодою про корисні копалини , ймовірно, запрацюють лише через десятиліття. Це означає, що спільний інвестфонд не зможе приносити суттєвий прибуток ще довго – і, ймовірно, лише після того, як Трамп залишить посаду.

Експерти зазначають, що шлях до видобутку мінералів буде складним:

  • застарілі геологічні дослідження можуть спотворювати реальну вартість надр;
  • пошкоджені електростанції, необхідні для видобутку, потребують ремонту;
  • війна робить будь-які інвестиції надзвичайно ризикованими.

Щоб швидше отримати прибуток, міністерка економіки Свириденко цього місяця запропонувала також спрямувати кошти фонду на підтримку української оборонної промисловості .

Україна планує три проєкти за угодою про надра зі США: де буде перше родовище

Джерело: 24tv.ua (Економіка)