вологість:
тиск:
вітер:
Розвиток переробки агропродукції – напрямок, що має стати рушієм економічного відновлення України
У час зростаючого глобального попиту на якісні продукти харчування український аграрний сектор має шанс посилити свої позиції на міжнародному ринку. На цьому наголосила заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України Оксана Осьмачко, пише SEEDS .
Зокрема, важливим кроком у формуванні стратегії агропереробки стало проведення дослідження «Можливості та виклики для розширення переробки агропродовольчої продукції в Україні» (Opportunities and challenges for expanding agri-food processing in Ukraine), попередня закрита презентація якого відбулась у Мінагрополітики .
Метою дослідження, яке реалізували за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та компанії Deloitte, є окреслення нових інвестиційних можливостей для українських та міжнародних гравців у сфері харчової переробки.
«Розвиток переробки агропродовольчої продукції – це не просто важлива складова агрополітики. Це – стратегічний напрямок, що має стати рушієм економічного відновлення країни. У час зростаючого глобального попиту на якісні продукти харчування український аграрний сектор має шанс посилити свої позиції на міжнародному ринку», – підкреслила заступник Міністра Оксана Осьмачко .
У рамках дослідження проаналізовано наявні ресурси, оцінено потенціал сировинної бази, трудових ресурсів, внутрішнього та зовнішнього ринку, а також можливості для експорту продукції з високою доданою вартістю. Окрему увагу приділено перспективам розвитку таких сегментів, як переробка та зберігання овочів і фруктів, виробництво кормів, цукру, кондитерських виробів, а також молочної та м’ясної продукції.
За оцінками експертів, найбільше зростання споживання продовольства до 2033 року очікується в Африці та Азії, що відкриває широкі можливості для українського експорту.
«Ми розглядаємо харчову переробку як точку зростання для всього аграрного сектору. Завдання держави — створити необхідні умови: чітку політику, сучасну інфраструктуру, ефективне партнерство з міжнародними донорами. Але реалізація цього потенціалу неможлива без активної участі приватного бізнесу», — додала заступник Міністра.
Презентація результатів дослідження відбудеться в рамках Української конференції з відновлення (URC2025), яка пройде 10–11 липня у Римі.
Бажаєте дізнатися про економіку та природу сільського господарства ?

Новини рубріки

ЄС готує найжорсткіші санкції проти росії з 2022 року
08 липня 2025 р. 11:59

У Київській області ремонтують міст через річку Тетерів (ФОТО)
08 липня 2025 р. 11:51

Жіноче лідерство як одна із рушійних сил стратегії Kormotech
08 липня 2025 р. 11:51