вологість:
тиск:
вітер:
Два індустріальні парки в Україні отримали понад 200 млн грн державного фінансування
У 2025 році в межах державної програми стимулювання розвитку індустріальних парків перші два проєкти — “Кроноспан Рівне” на Рівненщині та “Кит” у Бучі Київської області — отримали фінансування на загальну суму 203 млн грн. Кошти спрямують на створення енергетичної інфраструктури та внутрішніх мереж, що має активізувати промисловий розвиток регіонів.
Про це повідомляє Delo.ua з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.
Індустріальні парки отримали держпідтримку
У 2025 році в Україні розпочалося державне фінансування індустріальних парків. Першими проєктами, які отримали підтримку, стали індустріальний парк "Кроноспан Рівне" у Рівненській області та індустріальний парк "Кит" у місті Буча Київської області. Загальна сума фінансування склала понад 200 млн грн. Кошти спрямовані на розвиток інфраструктури, необхідної для запуску нових виробництв.
Як повідомила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко, ці інвестиції мають на меті активізувати промисловий потенціал регіонів. За її словами, кожна вкладена гривня з державного бюджету здатна залучити в середньому шість гривень приватних інвестицій, а один гектар індустріального парку може створити близько 50 нових робочих місць.
Програма державної підтримки передбачає надання коштів на безповоротній основі — до 150 млн грн на проєкт. Фінансування може покривати до 50 % вартості робіт (до 80 % — для деокупованих територій), а також передбачає часткове відшкодування витрат на під’єднання до електромереж.
Участь держави у фінансуванні індустріальних парків передбачає низку обов’язкових умов для заявників. Зокрема, потрібно звести щонайменше 5000 м² виробничих площ та залучити до парку не менше двох учасників протягом трьох років.
Нещодавні зміни до нормативної бази зробили програму гнучкішою: тепер дозволено подавати заявки два роки поспіль у межах ліміту 150 млн грн. Крім того, до співфінансування проєктів можна залучати не тільки власні кошти, а й ресурси місцевих бюджетів, кредити та грантові кошти. Прийом заявок триває до 15 серпня — податися можна через один із чотирьох уповноважених банків: Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк або Сенс Банк.
У 2024 році державну підтримку отримали 15 проєктів на суму близько 1,2 млрд грн. Завдяки цьому в Україні реалізовано або розпочато будівництво 33 об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, зокрема доріг, залізничних колій, систем водопостачання, каналізації, електромереж і трансформаторних підстанцій.
Наразі в індустріальних парках країни збудовано або активно зводиться 25 виробничих підприємств. Загальна площа новозведеної промислової нерухомості перевищує 100 000 м², а наявна електропотужність для підключення нових об'єктів становить близько 200 МВт.
Індустріальні парки в Україні
Індустріальний парк — це спеціально відведена територія для промислового розвитку з розвиненою інфраструктурою та спільним екологічним контролем.
За даними Мінекономіки, їх розвиток є частиною стратегії "Зроблено в Україні " . Держава сподівається, що спеціальні умови для бізнесу сприятимуть прискоренню виробництва.
Міністерство економіки презентувало каталог індустріальних парків . Він покликаний допомогти підприємствам знайти партнерів або місце з облаштованою інфраструктурою.
Зазначимо, що індустріальні парки отримують підтримку уряду в тому випаду, коли місцева влада і керуючі компанії активно шукають інвесторів, будуть промислові будівлі та комунікації, розвивають транспортну мережу. У випадку, якщо парк не працює, він виключається з реєстру і може повернутись до нього після вирішення всіх недоліків.

Новини рубріки

Мінфін розмістив ОВДП на ₴16,6 мільярда
08 липня 2025 р. 18:21

Бізнес виступає проти запровадження різних тарифів для перевезень у напрямку окремих портів
08 липня 2025 р. 18:14

Дискримінація на ринку праці України: як можна вирішити проблему
08 липня 2025 р. 18:01