вологість:
тиск:
вітер:
Президентка ЄІБ розповіла про зустріч міністрів країн-донорів України
Про це у коментарі Укрінформу повідомила учасниця Міжнародної конференції з відновлення України, президентка Європейського інвестиційного банку Надія Кальвіньйо.
«У рамках URC відбулася зустріч міністрів країн-донорів України. Там були дуже важливі партнери – не лише з ЄС, але й зі США, Канади, Кореї, Японії та з багатьох міжнародних установ, таких як Європейський інвестиційний банк, Європейський банк інфраструктури та розвитку, Світовий банк. Я була вражена рішучістю усіх присутніх за столом переговорів. І я думаю, що це було дуже сильне та чітке послання непохитної відданості Україні та рішучості посилити нашу підтримку країни в майбутньому», - зазначила глава ЄІБ.
Одним з проєктів, який допомагатиме Україні відновлюватися, є Механізм гарантування експортних кредитів InvestEU Ukraine. Програма була розрахована на 300 млн євро, але вже перевищила 480 млн.
«Це означає, що запити від експортно-кредитних агентств перевищили початковий бюджет, що відображає сильну підтримку стимулювання торгівлі та інвестицій між ЄС та Україною», - зауважила Кальвіньйо.
За її словами, поки що ЄІБ підписав угоди з 10 експортно-кредитними агентствами – з Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Латвії, Румунії, Словаччини, Словенії та Іспанії. Але експортно-кредитні агентства з усього ЄС висловили бажання звернуться за гарантією. Через Європейський інвестиційний банк будуть надаватися загальноєвропейські гарантії для компаній з перелічених країн, які експортують до України. Ці компанії будуть охоплені цією схемою, що допоможе зменшити ризики та забезпечити продовження торгівлі.
«Це вирішальний інструмент – він підтримує приватний сектор, зміцнює європейські партнерства та допомагає підтримувати потік необхідних товарів і технологій до України», - зазначила Кальвіньйо.
Вона також розповіла про нову програму підготовки проєктів Ukraine FIRST. Вона передбачає технічну допомогу, щоб допомогти Україні зміцнити своє управління, а також посилити можливості боротьби з корупцією.
«Саме тому ми відкрили флагманську програму технічної допомоги для країни-кандидата України під назвою JASPERS. А тепер ми додаємо новий інструмент технічної допомоги, щоб разом з Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейською комісією ми могли надавати технічну допомогу та підтримку Україні у визначенні, формуванні, підготовці та розробці ключових проєктів для майбутнього країни. Програма підтримуватиме техніко-економічні обґрунтування, технічні оцінки та планування закупівель, що дозволить швидше та краще підготувати інфраструктурні проєкти», - сказала очільниця банку.
Вона запевнила, що в європейських партнерів є надійні механізми для моніторингу того, як витрачаються надані ЄС кошти.
«Ми регулярно отримуємо звіти про те, як виявляються та усуваються корупційні ризики. Європейський інвестиційний банк разом з нашими командами на місцях, у Києві повністю усвідомлює ці ризики, і ми активно працюємо над зміцненням потенціалу України у боротьбі з ними. Ми підписали угоди, меморандуми про взаєморозуміння з усіма ключовими антикорупційними установами України, і ми продовжуємо надавати технічну допомогу та тісно співпрацювати з ними», - сказала глава банку.
Метою, за її словами, є забезпечити, щоб кожне євро, що надходить до України, використовувалося ефективно, йшло людям, які його потребують, і безпосередньо сприяло відновленню країни.
Як повідомлялось, ЄІБ присутній в Україні з 2007 року. Після повномасштабного російського вторгнення в 2022 році ЄІБ надав 3,6 мільярда євро фінансування, майже дві третини з яких вже виплачено.

Новини рубріки

Samsung представила складаний смартфон зі штучним інтелектом
11 липня 2025 р. 00:20