вологість:
тиск:
вітер:
В Україні переписали правила продажу ліків: що потрібно знати
З цього місяця всі аптеки країни мають бути підключені до державної програми "Доступні ліки". Це означає, що пацієнти мають право отримувати препарати безоплатно або з частковою доплатою за електронним рецептом у будь-якій аптеці, незалежно від її приналежності чи місця розташування. Таке зобов'язання запровадило Міністерство охорони здоров'я України.
Тепер кожна аптека зобов'язана укласти договір із Національною службою здоров'я України (НСЗУ) та обслуговувати пацієнтів за програмою. Якщо аптека відмовляється видати препарати за електронним рецептом, МОЗ закликає скаржитися:
- у разі відсутності договору аптеки з НСЗУ - телефонувати на гарячу лінію МОЗ: 0 800 505 201;
- якщо договір є, але ліки не видають - звертатися до НСЗУ за номером 16-77.
Із серпня 2025 року до переліку "Доступних ліків" додадуть нові діючі речовини для лікування серцево-судинних і цереброваскулярних захворювань - препарати на основі індапаміду, торасеміду, метилдопи, а також ліки від анемії на основі двовалентного заліза і фолієвої кислоти.
З жовтня в програму включать препарати для онкологічних пацієнтів, зокрема екземестан, летрозол і тамоксифен.
Для жителів прифронтових і малодоступних регіонів створено окремі ініціативи, що забезпечують доступ до медикаментів. Зокрема, діють 30 мобільних аптечних пунктів, які охоплюють понад 1000 населених пунктів у 17 областях. Крім того, по всій території України продовжує працювати проєкт "Укрпошта. Аптека", що дає змогу замовляти препарати телефоном із безоплатною доставкою.
Таким чином, реформа робить доступ до життєво необхідних медикаментів простішим, швидшим та універсальнішим - без обмежень за місцем проживання та конкретними аптечними мережами.

Новини рубріки

Зарплати зростуть, але не всюди: хто отримає надбавки у 2025 році
11 липня 2025 р. 17:23

ПриватБанк отримає гарантію ЄБРР на €185 млн для кредитування бізнесу
11 липня 2025 р. 17:12