вологість:
тиск:
вітер:
Понад 156 мільйонів гривень: держава відшкодувала збитки від схем з "відмивання" доходів
З початку року держава отримала понад 156 мільйонів гривень відшкодування збитків. Це стало результатом піврічної співпраці Державної податкової служби (ДПС) з правоохоронними органами у боротьбі з ухиленням від сплати податків та "відмиванням" коштів.
Про це інформує Delo.ua з посиланням на допис в о. голови ДПС Лесі Карнаух.
За її словами, загальна сума виявлених збитків перевищує 336 млн гривень.
Які заходи були проведені:
- 228 документальних перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України;
- понад тисяча аналітичних досліджень фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання. У понад 70% виявлені ознаки злочинів за ст. 209 КК України (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом);
- направили правоохоронцям понад півтисячі висновків із встановленими ознаками злочину, передбаченого ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків);
- правоохоронці зареєстрували 29 кримінальних проваджень, значний обсяг матеріалів приєднаний до раніше розпочатих кримінальних проваджень.
Найпоширеніші схеми "відмивання" коштів
- Переведення прибутку на "спрощенців" : Компанії переводили частину свого прибутку на суб'єктів на спрощеній системі оподаткування, які перевищували дозволені обсяги доходів. Це дозволяло занижувати податкові зобов'язання. Завдяки спільній роботі з правоохоронцями до бюджету вже повернули 32,3 млн гривень .
- Виведення коштів через фіктивні операції : Гроші виводились за нереальними господарськими операціями, часто із залученням штучно створених суб'єктів господарювання. Внаслідок розслідувань відшкодовано 40,1 млн гривень .
- Недостовірні дані у звітності : Податкова звітність містила неправдиві дані, що призводило до заниження податків. За цими фактами вже забезпечено відшкодування понад 16 млн гривень .
- Незаконне отримання бюджетних коштів : Деякі суб'єкти отримували бюджетні кошти без реєстрації податкових накладних та не відображали ці операції у своїй звітності. У межах одного з кримінальних проваджень за такою схемою до бюджету вже повернули 9 млн гривень .
Нагадаємо, ДПС за 5 місяців поточного року перевищила планові показники з надходження до держбюджету податку на додану вартість. У січні – травні надходження перевиконані на 9,5 %. Загалом після бюджетного відшкодування надійшло 134,4 млрд грн ПДВ, що на 11,7 млрд грн більше за план. Загалом ДПС виконує план з ПДВ на 109,5 %.

Новини рубріки

Німеччина надасть Україні грант на €40,5 мільйона для підтримки малого та середнього бізнесу
11 липня 2025 р. 18:35

Україна цьогоріч імпортувала 7,26 тисячі тонн кавунів
11 липня 2025 р. 18:34

Український виробник роботизованих комплексів залучив американські інвестиції
11 липня 2025 р. 18:34