вологість:
тиск:
вітер:
Україна долучилась до Угоди про заснування Генеральної комісії з рибальства у Середземномор’ї
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про прийняття Україною Угоди про заснування Генеральної комісії з рибальства у Середземномор’ї». Закон підтримали 293 народних депутати, пише SEEDS .
Закон прийнятий з метою гармонізації законодавства України в частині раціонального використання та охорони водних біоресурсів у Азово-Чорноморському басейні із законодавством Європейського Союзу.
Закон сприятиме виконанню операційного плану заходів з реалізації Стратегії розвитку галузі рибного господарства України на період до 2030 року, повідомили в Мінагрополітики .
Також прийняття закону поліпшить співпрацю між Україною та ЄС та їхніми державами-членами в галузі рибальства. Зокрема, документ передбачає:
- збереження та управління водними біоресурсами;
- інспектування та контроль;
- збір даних і боротьба з незаконним, непідзвітним та нерегульованим рибальством.
«Прийняття Угоди допомагатиме зміцненню співробітництва та координації в галузі управління та збереження водних біоресурсів у Чорному морі. Також заохочуватиме ширше міжнародне співробітництво в Чорному морі для розвитку відносин в межах відповідних регіональних організацій з управління рибальством», – додають у Міністерстві.
З прийняттям Угоди про заснування Генеральної комісії з рибальства у Середземномор’ї Україна набуває статусу держави-члена у цій організації. Це забезпечить повноцінні можливості участі України у формуванні Чорноморського порядку денного в частині управління ресурсами рибальства та право голосу з питань регулювання рибальства та розвитку аквакультури в басейні Чорного моря.
Генеральна комісія з рибальства в Середземномор’ї (ГКРС) Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) – міжнародна регіональна організація з управління рибальства. Створена відповідно до положень статті XIV Конституції ФАО у 1949 році з метою сприяння розвитку, збереженню, раціональному управлінню живими морськими ресурсами, у тому числі, морськими екосистемами, які є їхнім середовищам існування.
До ГКРС входять 23 договірні сторони, серед яких Албанія, Алжир, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Єгипет, Європейський Союз, Франція, Греція, Ізраїль, Італія, Ліван, Лівія, Мальта, Монако, Чорногорія, Марокко, Румунія, Словенія, Іспанія, Сирія, Туніс та Туреччина. Крім того, сторонами, що співпрацюють з ГКРС, є Україна, Боснія і Герцеговина, Грузія, Йорданія та Молдова. Україна набула статус сторони, що співпрацює з ГКРС у 2015 році.
Бажаєте дізнатися про економіку та природу сільського господарства ?

Новини рубріки

5G в Україні: коли запрацює і чому не раніше 2027
16 липня 2025 р. 17:36

Що означають нові автомобільні номери (фото)
16 липня 2025 р. 17:30

Ресторатор Кацурін отруївся у власному ресторані, який відкрив у Львові лише три дні тому
16 липня 2025 р. 17:16