вологість:
тиск:
вітер:
Туреччина хоче відновити поставки іракської нафти: пропонує нову енергетичну угоду
Туреччина подала Іраку проєкт пропозиції щодо поновлення та розширення енергетичної угоди між двома країнами, яка б включала співпрацю в нафтовій, газовій, нафтохімічній та електроенергетичній галузях.
Як повідомляє Delo.ua , про це пише Reuters з посиланням на представника Міністерства нафти Іраку.
Заява прозвучала після того, як Анкара оголосила про припинення дії багаторічної угоди щодо нафтопроводу "Кіркук–Джейхан".
Міністерство нафти Іраку наразі розглядає турецький проєкт і веде перемовини, щоб узгодити формулу, яка відповідатиме інтересам обох країн.
Нафтопровід "Кіркук-Джейхан" потужністю 1,6 мільйона барелів на день не працює з 2023 року після того, як арбітражний суд постановив, що Анкара повинна виплатити 1,5 мільярда доларів збитків за несанкціонований експорт іракської нафти між 2014 і 2018 роками. Туреччина оскаржує це рішення.
Як пише Reuters, високопосадовець Турецької Республіки підтвердив, що Анкара хоче відновити нафтотранспорт з Іраком. У понеділок в "Офіційному віснику" Туреччини було опубліковано рішення про призупинення чинної угоди 1970-х років та всіх наступних протоколів з 27 липня 2026 року.
Ірак і Туреччина працюють над відновленням постачання нафти через цей трубопровід. Хоча Анкара заявила наприкінці 2023 року, що об’єкт готовий до експлуатації, перемовини між Багдадом, урядом Іракського Курдистану й незалежними виробниками не дали результату.
Турецький посадовець наголосив, що трубопровід може стати "дуже активним та стратегічним для регіону". За його словами, Туреччина вклала значні кошти в підтримку трубопроводу.
Угода також пов’язана з проєктом "Дорога розвитку" — запланованим торговим маршрутом між Туреччиною та Іраком, який включає високошвидкісне автомобільне й залізничне сполучення від іракського портового міста Басра до турецького кордону, а далі — до Європи. Багдад виділив початкове фінансування проєкту ще 2023 року.
Туреччина розглядає можливість продовження трубопроводу на південь, у межах цієї інфраструктурної ініціативи.
Нагадаємо, Турецька нафтопереробна компанія Tupras знову почала купувати російську нафту Urals у квітні, після того, як на початку року призупинив ці закупівлі через вплив американських санкцій.

Новини рубріки

Ворог ударив десятками дронів по об'єктах "Нафтогазу", це вже 13 масована атака
22 липня 2025 р. 20:43

Танкер пішов порожній з індійського НПЗ після санкцій Євросоюзу, — Reuters
22 липня 2025 р. 20:25