Нашестя сарани в Україні: де фіксують найбільші осередки

27 липня 2025 р. 21:32

27 липня 2025 р. 21:32


Україна стикається ще з однією проблемою – збільшенням кількості сарани в регіонах, які постраждали від війни. Про це в інтерв’ю виданню Latifundist розповів заступник голови Держпродспоживслужби Вадим Чайковський.

Він зазначив, що головними факторами нашестя є війна, руйнація екосистем, зміна клімату та наслідки підриву Каховської ГЕС. За словами Чайковського, ситуація поки контрольована, але осередки ураження комахами фіксуються щороку, особливо поблизу лінії фронту.

Нині особливий фітосанітарний режим запроваджено у Слобожанській громаді на Харківщині. У минулі роки спалахи сарани спостерігалися в Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Одеській і Миколаївській областях.

Цікаво, що на Запоріжжі мешканці помітили: місцева дика фауна, зокрема качки, активно знищує сарану, іноді навіть відмовляючись від іншої їжі. Біологічні методи контролю, як-от залучення природних ворогів комах, вже довели свою ефективність в інших країнах, зокрема в Пакистані.

Наразі на півдні країни, зокрема в Запорізькій і Херсонській областях, продовжують діяти заходи з локалізації небезпечного шкідника. У Дніпропетровській і Одеській областях посилено моніторинг, однак втрат врожаю наразі не зафіксовано.

Раніше міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив про те, що цьогоріч від посухи постраждали шість областей України, що неминуче позначиться на врожаях.

Нашестя сарани в Україні: де фіксують найбільші осередки

Джерело: zn.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua