Через спеку в Україну повернулися відключення електроенергії: в окремих районах Києва відсутнє світло

22 червня 2026 р. 14:11

22 червня 2026 р. 14:11


В Україні вже розпочався сезон літніх відключень світла через надмірне використання кондиціонерів. В окремих районах Києва 22 червня було відсутнє світло.

Як пише Delo.ua , про це розповів УНІАН голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв.

"В принципі, так, можна сказати, що сезон літніх відключень електроенергії вже розпочався в Україні. Не забуваємо, що ворог готує наступні обстріли, які можуть ще більше посилити дефіцит через пошкодження підстанцій", – зазначив експерт.

Він додав, що головною причиною відключень стало масове використання кондиціонерів внаслідок літньої спеки.

"Зараз спостерігається дефіцит електроенергії в ранкові та вечірні години. Це пов’язано з тим, що активно використовується кондиціонуюче обладнання. Кондиціонери сумарно в Україні можуть давати додатковий дефіцит електроенергії на рівні до 1,8-2 ГВт/год. Це величезна цифра. І цей сумарний дефіцит призводить до того, що в Києві і інших регіонах України відбуваються відключення побутових споживачів", – підкреслює Ігнатьєв.

За його словами, влітку блоки АЕС виходять на плановий ремонт – це ще одна причина. Водночас на імпорт електроенергії з Європи не варто особливо розраховувати.

"Не забуваємо, що 2 енергоблоки АЕС, а це 2 ГВт/год – виведені зараз в планові ремонти. Хоч вони й з випередженням графіку йдуть, але все одно. В Європі зараз також спека – у наших сусідів румунів, угорців, словаків, поляків. Тому немає такого об’єму електроенергії у них, щоб нам видавати для покриття нашого дефіциту. Зараз імпорт набагато нижчий. Все це сумарно дає дефіцит електроенергії. Тому в різних регіонах, де найбільше споживання, але немає можливості передати, розподілити електроенергію, якраз і створюється дефіцит", – наголошує експерт.

Він прогнозує, що світло вимикатимуть, навіть якщо українці будуть менше використовувати кондиціонери.

"Якщо ми разом зменшимо споживання за рахунок невикористання електроенергії для кондиціонерів, то в ранкові години це може бути до 2 годин, не враховуючи обстріли. В вечірні години – від 3 до 4 годин", – вважає Ігнатьєв.

У Києві зникло світло

Мешканці окремих районів Києва в понеділок, 22 червня, повідомили про відключення електроенергії. Зокрема, відключення світла фіксували в Дніпровському, Голосіївському та Дарницькому районах.

Окрім того, світло зникло й у частині Оболонського району, зокрема, на вулиці Йорданській. Як повідомляють жителі столиці, у будинкових чатах з'являються повідомлення про початок аварійних відключень електроенергії.

Натомість у Міненерго повідомляли, що 22 червня застосування обмежень не прогнозується.

Світло без графіків до осені

Літо 2026 року в Україні пройде під знаком енергетичного балансування: попри оптимістичніші прогнози, експерти не виключають повернення графіків відключень.

Головними ризиками залишаються масовані обстріли та літня спека, яка традиційно збігається з плановими ремонтами АЕС. При цьому навіть стрімкий розвиток сонячної генерації не здатен повністю перекрити дефіцит, оскільки Україні досі критично бракує промислових акумуляторів для покриття вечірніх піків споживання.

Через спеку в Україну повернулися відключення електроенергії: в окремих районах Києва відсутнє світло

Джерело: delo.ua (Економіка)