вологість:
тиск:
вітер:
Бізнесмени вкрали майже 50 мільйонів на розмінуванні Миколаївщини
У 2024-2025 роках у Києві діяла низка пов’язаних між собою підприємств. Вони брали участь у тендерах на розмінування земель у Чернігівській, Херсонській та Миколаївській областях, повідомляє Офіс генпрокурора.
Після укладення договорів із Центром гуманітарного розмінування підрядники мали очищати поля від вибухонебезпечних предметів. Натомість роботи фактично імітували, а в офіційні документи вносили неправдиві відомості про нібито розміновані площі.
Окремий епізод стосується Миколаївщини. За фіктивне розмінування полів на території області з бюджету безпідставно перерахували 49,2 млн грн.
Підозри отримали керівники двох столичних приватних товариств, які виконували роботи з гуманітарного розмінування. Їхні дії кваліфіковано як заволодіння бюджетними коштами шляхом підроблення документів.
Про підозру повідомлено трьом керівникам груп розмінування та керівнику агропідприємства, який підписував акти виконаних робіт. За даними слідства, вони знали, що фактичне розмінування не проводиться, однак сприяли оформленню документів про нібито виконані роботи. Їм інкримінують пособництво у заволодінні бюджетними коштами та складанні й видачі завідомо неправдивих офіційних документів.
Під час розслідування правоохоронці зафіксували розмови підозрюваних. У них вони обговорювали, що виконання робіт фактично ніхто не перевіряє.
Підписуйтеcь на наш Telegram-канал Lenta.UA - ЄДИНІ незалежні новини про події в Україні та світі
Фото: Офіс генпрокурора.
Євген Медведєв
Джерело: lenta.ua (Економіка)
Новини рубріки
ПФУ нагадав, хто в Україні має право вийти на пенсію достроково
27 червня 2026 р. 12:01
Трамп презентував дизайн нового паспорту США з власним портретом
27 червня 2026 р. 11:54
Глобальне виробництво автотранспорту скоротилося на 1% - профільна асоціація
27 червня 2026 р. 11:30