Мінфін США дозволив продаж іранської нафти - ліцензія діятиме два місяці

22 червня 2026 р. 18:52

22 червня 2026 р. 18:52


Після «плідних переговорів» між Тегераном і Вашингтоном на вихідних у Швейцарії США дозволили продаж іранської нафти до кінця серпня.

Як пише CNBC , про це повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент, передає Укрінформ.

«У рамках цієї угоди Міністерство фінансів видало тимчасову 60-денну загальну ліцензію, що дозволяє видобуток, постачання та продаж іранської нафти », - зазначив Бессент у дописі в соціальних мережах.

Він додав, що Тегеран зобов’язався забезпечити вільний та відкритий транзит через Ормузьку протоку.

Віцепрезидент Джей Ді Венс раніше в понеділок заявив, що під час переговорів у Швейцарії було досягнуто «значного прогресу». Венс зазначив, що Іран погодився знову допустити в країну інспекторів з Міжнародного агентства з атомної енергії.

У четвер ВМС США зняли блокаду іранських портів та прибережних районів. Іранські супертанкери, які під час війни вимкнули свої транспондери, знову увімкнули їх, залишаючи регіон з вантажем нафти.

Як повідомляв Укрінформ, Сполучені Штати та Іран під час першого раунду "технічних" перемовин цими вихідними домовились, серед іншого, про створення "лінії зв’язку" для запобігання інцидентам у стратегічно важливій Ормузькій протоці.

Мінфін США дозволив продаж іранської нафти - ліцензія діятиме два місяці

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)