вологість:
тиск:
вітер:
Потік нафти через Ормузьку протоку сягнув піка з початку війни в Ірані - Bloomberg
Про це повідомляє Bloomberg на основі даних про відстеження руху танкерів, передає Укрінформ.
Як зазначається, у п’ятницю, суботу та неділю танкери перевезли через протоку близько 20 мільйонів барелів сирої нафти. Це найвищий зафіксований обсяг від початку війни наприкінці лютого. Іран також відправив 6 мільйонів барелів сьогодні вранці.
Загалом, за даними моніторингу, минулого тижня Іран відправив 23 мільйони барелів - переважно вантажі, які утримувалися поблизу Пакистану внаслідок американської блокади. Це стало одним з факторів падіння цін на нафту , які зараз майже на 40% нижчі за квітневий пік.
Окрім того, спостерігаються постачання нафти з Іраку, Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Кувейту.ї
Однак, як зауважує видання, ці дані - лише те, що можна визначити за сигналами танкерів, а їх часто вимикають з міркувань безпеки. Тож реальні цифри можуть бути вищими. Зокрема Центральне командування США повідомило, що лише в суботу через Ормуз пройшло 17 мільйонів барелів нафти.
Ринок пильно стежить за тим, скільки нафти виходить з протоки, та скільки порожніх танкерів туди входить, адже це значною мірою визначатиме темпи й масштаби відновлення видобутку на Близькому Сході. Потоки в обсязі 6,66 мільйона барелів на добу становлять майже дві п’ятих від довоєнного рівня. За оцінками США, показники суботи перевищуватимуть середні показники до початку конфлікту.
Міжурядовий Спільний морський інформаційний центр, який виступає посередником між військовим і торговим судноплавством, у понеділок повідомив, що інтенсивність руху в Ормузькій протоці зростає. Водночас організація попередила, що Іран продовжує переслідувати судна, зупиняючи їх та стежачи за ними.
Як повідомляв Укрінформ, у суботу Іран звинуватив Ізраїль у порушенні перемир’я в Лівані та заявив, що Ормузька протока буде знову закрита . Однак американські військові спростували цю інформацію.
США та Іран під час першого раунду технічних перемовин цими вихідними домовилися, серед іншого, про створення "лінії зв’язку" для запобігання інцидентам в Ормузькій протоці.
Фото: US Central Command
Новини рубріки
У США стартап розробляє електричну вантажівку без водія (фото)
22 червня 2026 р. 23:29
У червні в Україні відновлюється індексація зарплат: кому підвищать виплати
22 червня 2026 р. 22:51
Наступний CEO Apple готує зміни в дизайн-команді компанії — Bloomberg
22 червня 2026 р. 22:33