вологість:
тиск:
вітер:
Газовий гігант повертається: один із найбільших виробників СПГ відновлює роботу
Катар, який є одним із найбільших виробників скрапленого природного газу у світі, повертається на ринок. Країна зможе відновити нормальне виробництво СПГ "протягом кількох тижнів".
Коли Катар відновить виробництво СПГ
Про це заявив прем'єр-міністр Катару шейх Мохаммед бін Абдулрахман Аль Тані в інтерв'ю Financial Times .
Дивіться також Погана новина для ЄС: Китай нарощує закупівлі газу перед літньою спекою
Раніше енергетична компанія QatarEnergy призупинила виробництво СПГ після атаки безпілотників Ірану на найбільший газовий комплекс Рас-Лаффан.
Однак мирна угода, яку США та Іран підписали минулого тижня, відкриває шлях до відновлення роботи.
За словами шейха Мохаммеда, Катар, вже почав готувати свої СПГ-танкери після підписання меморандуму про взаєморозуміння між Вашингтоном та Тегераном.
Протягом кількох тижнів виробництво повернеться до нормального рівня, за винятком пошкодженого об'єкта. Наші команди вже кілька тижнів працюють у мобілізованому режимі,
– зазначив Аль Тані.
Він додав, що QatarEnergy наразі готується якнайшвидше відновити звичайну роботу з виробництва та експорту скрапленого газу, щойно ситуація в Ормузькій протоці стабілізується.
Водночас глава уряду Катару застеріг, що компанія поки не скасовує режим форс-мажору і зробить це лише після того, як переконається у безпеці роботи всіх об'єктів.
- QatarEnergy запровадила форс-мажор через чотири дні після початку війни США та Ізраїлю проти Ірану.
- Тоді клієнтів попередили, що можуть бути перебої з постачанням газу.
До того ж нова ракетна атака Ірану на найбільший експортний комплекс у Рас-Лаффані серйозно пошкодила об'єкти, які забезпечували близько 17% виробництва СПГ у Катарі. У QatarEnergy оцінили, що на їх ремонт піде до п'яти років.
Тож, повернення Катару може послабити напругу на світовому ринку газу, який зіштовхнувся з дефіцитом і різким зростанням цін на паливо після початку війни в Ірані, але не одразу.
Нагадаємо, за даними відстеження руху суден Kpler, вже 7 танкерів для перевезення скрапленого природного газу попрямували до Катару через Ормуз за останні кілька днів. Це найбільша кількість таких суден у протоці з початку війни на Близькому Сході.
Джерело: 24tv.ua (Економіка)
Новини рубріки
«ПриватБанк» запустив акцію для клієнтів: до 3000 грн за переказ і шанс виграти приз
24 червня 2026 р. 15:16
Оман відкрив в Ормузькій протоці тимчасовий коридор без стягування мит
24 червня 2026 р. 15:06