Українці цьогоріч сплатили вже майже ₴20 мільярдів земельного податку

24 червня 2026 р. 11:15

24 червня 2026 р. 11:15


Власники та орендарі землі за п'ять місяців цього року сплатили до бюджету 19,9 млрд грн земельного податку; найбільше - Дніпропетровська область і Київ.

Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби України , передає Укрінформ.

"Протягом січня – травня 2026 року платники перерахували до місцевих бюджетів 19,9 млрд грн земельного податку. Це на 13,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року, тоді бюджети отримали 17,5 млрд грн", - йдеться у повідомленні.

До четвірки лідерів за обсягами сплати земельного податку увійшли Дніпропетровська область (3,7 млрд грн), місто Київ (2,8 млрд грн), Одеська область (1,7 млрд грн), Львівська область (1,4 млрд грн).

У ДПС нагадали, що контролюючі органи нараховують податок фізичним особам за місцем розташування земельної ділянки (у тому числі земельної частки/паю) до 1 травня. До 1 липня податкова надсилає податкове повідомлення-рішення разом із детальним розрахунком суми податку. Сплатити податок потрібно протягом 60 днів з дня отримання повідомлення.

Як повідомлялося, за перші п'ять місяців 2026 року власники нерухомості сплатили 5,5 млрд грн податку на нерухоме майно , відмінне від земельної ділянки. Це на 12,9% більше, ніж торік. Тоді бюджет отримав 4,9 млрд грн.

Фото: НБУ

Українці цьогоріч сплатили вже майже ₴20 мільярдів земельного податку

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)