Ексміністра підозрюють у заволодінні понад ₴5,6 мільйона державного гранту

24 червня 2026 р. 15:06

24 червня 2026 р. 15:06


Колишньому народному депутату та ексміністру охорони навколишнього природного середовища, який нині очолює наглядову раду одного із закладів вищої освіти Києва, повідомили про підозру в заволодінні понад 5,6 млн грн бюджетних коштів.

Як зазначається, окрім колишнього високопосадовця, підозри також отримали директор підприємства і бухгалтер.

За інформацією ОГП, колишньому народному депутату та ексміністру інкримінують організацію заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, службове підроблення та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом. Директору підприємства та бухгалтеру інкримінують пособництво у заволодінні коштами, службове підроблення та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом.

За даними слідства, на початку 2024 року ексміністр організував схему заволодіння коштами державного гранту , виділеного на підтримку переробної промисловості. Для цього до Міністерства економіки України подали бізнес-план щодо придбання лінії з виробництва комбікормів і створення нових робочих місць.

"Після погодження заявки підприємство отримало понад 5,6 млн грн бюджетних коштів. Надалі ці гроші перерахували на рахунок підконтрольного товариства на підставі документів із неправдивими відомостями. Обладнання, передбачене бізнес-планом, фактично не придбали, нові робочі місця не створили, а грантові кошти використали не за цільовим призначенням", – повідомили в ОГП.

Там також додали, що "щоб приховати сліди, упродовж 2024-2026 років до банківських та інших установ подавали документи про нібито виконання умов грантової програми – із даними про придбання обладнання, запуск виробничої лінії та створення робочих місць", а "під час перевірок як нове обладнання демонстрували техніку, яка вже перебувала у користуванні підприємства".

За висновком судової економічної експертизи, державному бюджету завдано збитків на понад 5,6 млн грн, додали в ОГП.

За даними «Української правди» , йдеться про ексміністра охорони навколишнього природного середовища України часів Януковича (2010 р.), нардепа IV скликання, очільника наглядової ради Національного університету біоресурсів і природокористування України Віктора Бойка.

Як повідомлялося, правоохоронці повідомили про підозру колишньому т.в.о. міністра культури та інформаційної політики у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України.

Ексміністра підозрюють у заволодінні понад ₴5,6 мільйона державного гранту

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua