Оман відкрив в Ормузькій протоці тимчасовий коридор без стягування мит

24 червня 2026 р. 15:06

24 червня 2026 р. 15:06


Оман у координації з Міжнародною морською організацією (ІМО) ООН відкрив тимчасовий транзитний коридор для суден в Ормузькій протоці, прохід яким здійснюватиметься без стягування мит.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ султанату.

«Виходячи з відповідальності Султанату Оман за Ормузьку протоку та її значення для світової економіки, а також відповідно до його твердої відданості міжнародному праву та морському праву, що гарантує свободу судноплавства в протоці без стягування транзитних зборів, Оман у координації з Міжнародною морською організацією надав можливість використання тимчасового морського коридору для всіх суден», - зазначається в заяві.

У відомстві зауважили, що цей крок зроблено в руслі домовленостей, досягнутих між США та Іраном.

«Судна, які бажають пройти через протоку новим маршрутом, повинні взаємодіяти з ІМО й дотримуватися координат, визначених організацією та оманською владою», - наголосили в зовнішньополітичному відомстві Оману.

Як повідомляв Укрінформ, у середу, 24 червня, ціни на нафту впали більш ніж на 1% , продовживши тижневе зниження та торгуючись поблизу чотиримісячних мінімумів на тлі ознак того, що більше нафтових танкерів можуть пройти Ормузькою протокою.

Фото: US Central Command, ілюстративне

Оман відкрив в Ормузькій протоці тимчасовий коридор без стягування мит

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua