Міненерго вперше за 20 років інвестувало кошти резерву в ОВДП
24 червня 2026 р. 16:53
24 червня 2026 р. 16:53
Міністерство енергетики України вперше майже за 20 років проінвестувало кошти фінансового резерву в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).
Про це
повідомив
очільник відомства Денис Шмигаль.
Такий крок має захистити ці кошти від інфляції та забезпечити їх збереження у довгостроковій перспективі.
Перші інвестиції та обсяги резерву
Міністерство енергетики вже спрямувало близько 400 млн грн у державні цінні папери. Загалом у 2026 році обсяг інвестування фінансового резерву планується на рівні приблизно 785 млн грн.
Кошти формуються за рахунок щомісячних внесків АТ «НАЕК «Енергоатом» — близько 65,4 млн грн, які надходять до спеціального фонду для забезпечення майбутнього виведення з експлуатації ядерних об’єктів.
Навіщо інвестують у ОВДП
До цього часу фінансовий резерв фактично не працював як інвестиційний інструмент, через що накопичені кошти втрачали частину вартості через інфляцію.
Інвестування в ОВДП має кілька цілей:
захист коштів від інфляційного знецінення;
збереження їхньої купівельної спроможності;
отримання додаткового доходу для збільшення резерву;
посилення фінансової стійкості системи ядерної безпеки.
В Україні поступово формують систему фінансового забезпечення майбутнього зняття з експлуатації ядерних установок відповідно до міжнародних зобов’язань і світових практик.
Використання ОВДП як інструменту управління резервом вважають надійним механізмом, який дозволяє ефективніше працювати з державними коштами та підвищувати спроможність держави виконувати зобов’язання у сфері ядерної та радіаційної безпеки.
Як ми повідомляли раніше, ОВДП ідеально підходять роздрібному інвестору: інвестувати можна від 1 тис. гривень, їх легко продати, вони досить ліквідні, а головне — на відміну від депозитів, доходи від ОВДП не обкладаються податком.